bios updater pre linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.12.2006 | 14:39
Grawp   Návštevník
ake existuju programy na update biosu (ami,phoenix) pre linux? hlavne pre msi dosky by som potreboval prosimmmmmm
    • Re: bios updater pre linux 15.12.2006 | 18:46
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Teoreticky by mali ísť použiť windowsácke cez wine. Ale neriskoval by som to. Na router sa mi tak firmware podarilo updatnúť.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: bios updater pre linux 15.12.2006 | 18:46
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja som este nepocul o flashovani biosu z nejakeho operacneho systemu (DOS do tejto kategorie nepocitam :))
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: bios updater pre linux 15.12.2006 | 18:48
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ze som sa najskor nespytal googlu :) ale aj tak je vacsia istota, ak ma flasher komplet pristup k hardware...
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: bios updater pre linux 15.12.2006 | 18:52
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          určite. Ja by som to z win určite nerobil. A pre istotu ani z linuxu (ale tu by som sa tak nebál)
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Re: Re: Re: bios updater pre linux 15.12.2006 | 19:06
            WlaSaTy   Návštevník
            ak pristupujeme k biosu ako k EEPROMke a zapneme overovanie, tak nevidim problem. teda za pouzitia programatora eeprom a zazalohovania povodneho biosu :) to by malo byt stabiln aj pod lunexom ...
    • Re: bios updater pre linux 16.12.2006 | 14:39
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím aj mna by to zaujmalo - poradte niekto prosím nedalo by sa to riešiť nejakým "progrmátorom na rom a skryptom"??? tomolc
      tomolc