aky RPM balickovac?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.12.2006 | 21:35
barbarik   Návštevník
chystam sa nainstalovat SuSE. ako vsak pozorujem, kazdy nadava na Yast. aky balickovat by ste poradili miesto neho?
    • Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 16:46
      barbarik   Návštevník
      nasiel som, ze sa da pouzit i APT. co si myslite o tejto alternative (apt na rpm?)
      • Re: Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 21:25
        Dumaru   Návštevník
        Písal som vyššie, že sa dá v SuSE používať Synaptic, čo je grafická nadstavba pre Apt. Skúšal som Apt cez príkazy aj cez GUI v SuSE 10 a šlo to dobre. Vygeneruje sa sources.list, v ktorom sú ako aj v Ubuntu repozitáre.
    • Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 00:45
      Dumaru   Návštevník
      Tiež používam Debianoidné distro (X/Ubuntu) a nenadávam na RPMká a YaST. SuSE je stabilné distro. Keď chceš zameniť správcu balíkov, odporúčam Synaptic (Kynaptic v KDE), v SuSE to vieš nahodiť. PS: Linux užívatelia majú tendenciu nadávať na všetky ostatné distrá, ktoré nepoužívajú. Nič si z toho nerob :-)
      • Re: Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 01:08
        Srigi   Návštevník
    • Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 11:50
      zemkooo   Návštevník
      v SuSE jednozancne SMART, je super, riesi zavislosti, je jednosuchy a velmi rychly...
      • Re: Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 14:21
        skywaker   Návštevník
        nainštaluj si Yum a k tomu nadstavbu Kyum alebo pre Gnome Yumex.... viem že yum sa použiva hlavne vo Fedore ale nič lepšie okrem mandrivackeho Urpmi a fedorackeho Yumu som nenašiel ..... Yast je strasne pomaly pri pridavani repozitarov. preto som zanechal Suse. (teraz fc6)
    • Re: aky RPM balickovac? 16.12.2006 | 21:35
      WlaSaTy   Návštevník
      zavisi co clovek ocakava. na nieco je vhodny priamo rpm kto vytvaral balicek z .tar.gz pomocou specs suboru, pochopi. na nieco je vhodne napriklad urpmi ktore riesi zavislosti a na nieco je vhodna nejaka graficka nadstavba (uz boli spomenute). skutocne zavisi od poziadaviek. dovolim si to prirovnat k napriklad prehliadaniu fotiek cez gimp. ano, je to perfektny editor, ale na prehliadanie je kanon na vrabce. to uz radsej eog gqview alebo hoci aj fbi ktory dokonca nepotrebuje xwindows.