KDE Wallet a heslá

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.01.2007 | 12:55
Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
Keď spúšťam napríklad Kopete, KDE Wallet sa vždy dotáže, aby som mu zadal heslo pred tým, ako sa Kopete začne pripájať. Nepotrebujem to a chcem, aby sa mi Kopete pripojilo hneď. Dalo by sa nastaviť, aby v tomto Konkrétnom prípade to KDE Wallet povoľovalo automaticky? Alebo myslíte, že by som KDE Wallet mal celkom prestať používať?
    • Re: KDE Wallet a heslá 31.12.2006 | 22:00
      Elven   Návštevník
      Kubuntu som prestal pouzivat prave kvoli kwalletu :) no jednoducha rada - ak sa Ti objavi okienko s kwalletom, tak daj ze next, a tam najdes nastavenie ze nech sa to vobec nepouziva :) a mas pokoj :)
      • Re: Re: KDE Wallet a heslá 01.01.2007 | 00:29
        Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
        Lenže keď nepoužijem KDE Wallet, musím zadávať heslá do Kopete ručne, a to je práve to, čo nechcem, chcem aby ma to hneď prihlásilo.
        • Re: Re: Re: KDE Wallet a heslá 01.01.2007 | 15:36
          Dušan   Návštevník
          Kwallet je tam na to aby si si nemusel pametat 1000 hesiel ale aby ti stacilo 1 s ktorým by si sa "pripojil vsade". Keď sa ti nepáči to zadávanie toho hlavného hesla tak ho proste zrus - zmen ho na ziadne. A od tej chvíle ti bude kwallet síce spravovať heslá len nebude otravovať.
          • Re: Re: Re: Re: KDE Wallet a heslá 01.01.2007 | 16:44
            WlaSaTy   Návštevník
            su ludia ktorych zadavanie hesiel otravuje a su ludia ktory uz davno pochopily pojmy ako bezpecnost a sukromie. ale s tvojim nazorom na bezpecnost ocakavam masovejsie rozsirenie programov na linux, menovite rozne typy [add,spy]ware ktore sa nainstaluju s pomocou neexistujuceho hesla. uz ti niekto hackol stroj, respektive vsimol si si to uz?
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE Wallet a heslá 02.01.2007 | 18:53
              Avatar Tilk Kubuntu 6.06  Používateľ
              No to som si teda nevsimol... Tebe ano? Preco by to ale niekto robil? Ak by som uz bol pre niekoho tak zaujimavy, aby ma hackoval, neviem ci by som mal byt nestastny, ze som bol napadnuty alebo stasty, ze som niekto zaujimavy...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE Wallet a heslá 03.01.2007 | 12:55
                WlaSaTy   Návštevník
                preco by asi niekto hackoval stroje? napriklad preto aby usetril naklady za odosielanie spamu alebo aby sa dostal k cislam kreditiek a inym citlivym udajom. dovodov je viac ...