Navrhy na zlepsenie portalu

Sekcia: Ostatné 05.01.2007 | 00:51
Xen0l   Návštevník
Neviem ale ja by som si sprial povedat nejake pozmenujuce navrhy na zlepsenie a zkvalitnenie tohto fora. vypisem to v bodoch a ziadam vas co si o tom myslite. 1.) by som navrhoval zmenit kompletne vzhlad celeho portalu 2.) mala by sa vytvorit samostatna stranka na ktorej budu clanky, serialy, otazky novacikov a z nej link na forum 3.) vytvorit depozitare pre najpouzivanejsie distribucie aspon s balikmi ako kodeky a zakladne balicky od programov co sa denno-denne pouzivaju 4.) viem ze sa to neda kazdy den ale snazit sa pisat nove clanky, prispevky priamo od adminov (ked nie kazdy den aspon raz-dvakrat do tyzdna), tym uzivatelia zistia ze stranka je dobre aktualizovana a bude narast uzivatelov , pripadne spravit konkurz na redaktorov, ktori sa o danu obalst zaujimaju a dohodnut sa s nimi) 5.) mat linky na najpopularnejsie distra a ich stranky odkial sa daju stiahnut a pripadne nejake distra hostovat (napr SLAX ako liveCD) 6.) novy e-casopis o linuxe a o UNIXE ako-takom vobec (by bolo uskutocnene vyberove konanie na redaktorov a autorov clankov, ktori by to robili dobrovolne alebo maximalne za nejake volne miesto na FTP servery, kde by si momhli uplodovat co potrebuju :) ) toto su moje navrhy ako viac zkvalitnit, zefektivnit a hlavne zkvalitnit kedze tento prispevok je pisany o 5:18am 1.1.2007 a poriadne autor nespal poslednych 24 hodin ziadam, aby preklepy, formmulvoanie textu a niektore napady boli brane s pochopenim
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 15:01
      Dumaru   Návštevník
      Nejaké vylepšenia? Hodím pár návrhov aj ja (čisto teoretických, nie som webmaster). 1. V prvom rade náhľady príspevkov (že už je riešené) 2. Pri vkladaní príspevkov lepšia podpora tagov, cez tlačítka 3. Jednoznačne Wiki na štýl Prehľad a návody k programom, distrám 4. Súhlasím so screenshotmi, začiatočník to chce v prvom rade vidieť než to nahodí 5. Nič ma po silvestri nenapadá, jaaaj moja hlava :-) Inak tiež dobrá idea je nejaká databáza o používateľoch, pomocou ktorej by sa dalo komunikovať (napr. odkaz na ICQ chat). A akurát ma napadlo, čo tak RSS kanály?
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 15:37
        Xen0l   Návštevník
        no ako vidim sa tu rozsirila dost zaujimava diskusia, dnes neskor by som spravil IRC kanal linuxos.sk na freenode.net a bude mat niekto zaujem nech sa pripoji, roomku podrzim asi tak 2 hodiny a ak sa nikto nepripoji tak ju zrusim. este raz toto boli moje navrhy a viem ze admini tu odvadzaju velmi dobru pracu ale co takto spravit nejaky konkurz na redaktorov, ktori by dostali pravo iba pridat clanky?
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 16:14
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          na freenode sa da kanal aj registrovat a nikto ho potom nezoberie... dokonca na nom moze sediet aj ChanServ
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 22:26
            Xen0l   Návštevník
            ta treba registrovat len adminimi to musia vyplnit lebo neviem ich udaje
            • Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 22:56
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              staci mat registrovany nick, ktory sa pouzije ako "contact"
              Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 22:41
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            kanal linuxos.sk na freenode spraveny (som tam)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 22:49
              Elven   Návštevník
              a ako sa tam dostane taky technicky nesikovny cloviecik, napriklad ja? :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie porta 01.01.2007 | 23:04
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                v xchate si najdes v zozname serverov freenode.net (alebo tak nejak) , das si edit, a do join to channel napises #linuxos.sk das, exit, a v zozname serverov das connect :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie porta 01.01.2007 | 23:11
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                http://gaim.sourceforge.net/faq.php#q55
                Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 23:15
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Admini aj študujú, toto robia iba popri škole ;). Ale pripravujeme konkurz na redaktorov, hoc aj príležitostných.
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 23:00
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        1,2,3 bude v Shakalovi :). Screenshoty sa ešte uvidí či vôbec a v akej forme budú niekde zobrazované.
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 23:03
          <>   Návštevník
          a ze som tak drzy, shakal bude kedy?
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 23:18
            Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
            Mal byť dnes, ale vyskytli sa ešte nejaké problémy, tak sa to posúva. Dátum radšej nezverejňujem, ale nebude to už dlho ;).
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 02.01.2007 | 09:17
            Tomas Srnka   Návštevník
            nasiel sa jeden velmi zly BUG vo fore pri vypisovani prispevkov a mixovali sa komentare clankov a forum. Akonahle sa nam toto podari odstranit, ide sem shakal.
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 06:24
      Xen0l   Návštevník
      EDIT: 7.) vytvorit vlastne IRC na real-time chat o linuxe a nejaky ten off-topic
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 11:33
        test   Návštevník
        Uz to funguje?
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 11:35
        Ferjo   Návštevník
        Mne sa to paci tak ako je. Sice niekedy pracuje pomaly ale aj tak lepsie ako linux.nfo.sk, tam sa niekedy neda ani len prispevok poslat.
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 12:25
          Srigi   Návštevník
          Hlavne dorobte ochranu proti spamu vo fore (pls ziadna captcha), lebo to zacina byt uz problem. A este jedna vec, NAHLADY PRISPEVKOV. THX
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 12:37
            Srigi   Návštevník
            A este by ste mali trocha optimalizovat kod (problem asi bude v pocte SQL requestov), lebo ak otvorim thread vo fore co ma cca 50 a viac prispevkov, cakam aj 10 - 20 sekund na zobrazenie celej stranky. Istotone to nie je problem vaseho HW, ani mojej linky, lebo kratke thready idu rychlo, zato tie dlhe idu neumerne dlho a ide predsa len o text, ktory sa linkou prenasa rychlo (zvysok stranky je cache). Este raz odkaz na riesenie spamu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 14:04
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              toto je uz vyriesene v shakalovi. (obe veci :)
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 12:08
      Elven   Návštevník
      nazdar! tiez mam nejake tie navrhy, a tak sa skusim ku tvojim vyjadrit... 1) zmena vzhladu: podla mna je tato stranka viac prehladna, ako root.cz ci ine stranky. s grafikou som spokojny, a navyse pripomina prostredie KDE, co pouziva mozno polovica z nas... 2) clanky? serialy? a ono to nie je? ze som si nevsimol... 3) repozitare pre ubuntu, fedora core atd atd by sa hodili, a velmi rad by som s tym pomohol... 4) konkurz - suhlas. ale pokial viem, tak staci poslat ondrikovy nejaky clanok dobre spracovany, a on to uz uverejni... 5) moze byt 6) vies ze toto nie je zly napad? super :) TAK A IDEM DAT MOJE NAVRHY... 1) vytvorit subdomenu, kde bude moct kazdy pridat akykolvek subor (samozrejme dohodnu sa nejake pravidla). takze by sa mohol urobit napriklad mirror pre moj manual, ale aj cokolvek ine. napriklad by sa mohli pridavat rozne obrazky z gimpu, rom a deb archivy atd atd atd... 2) urobit stranku o tejto stranke na wikipedii 3) urobit rozsiahlu databazu operacnych systemov, kde by sa cez wiki engine dali pisat plusy a nevyhody. tak aby to mohol upravovat kazdy... 4) vela, vela a este raz vela ankiet :) 5) vytvorit mapu pouzivatelov linuxu. teda vytvori sa mapa rozdelena na 79 okresov, a kde by sa prihlasil nejaky clen, tam by sa ten okres nejako vyfarbickoval. takze by sa zistilo celkove pokrytie. samozrejme aj s tymto by som rad pomohol... 6) vytvorilo by sa oddelenie pre bannery - nie len tejto stranky, ale vsetkych stranok. bannery v rozmeroch 88x31 a vsetkych dalsich :) 7) pravidelna sutaz o screenshot tyzdna :) 8) dalej ma napadlo vytvorenie jednoduchej funkcie vo fore, kde by boli najcastejsie otazky (preco nejde root v ubuntu, ake distro na stary pc atd atd atd) 9) urcite by to chcelo novsie vyhladavanie balikov... je to zaostale... 10) no to je zatial vsetko... ale este snad nieco dopisem :)
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 12:32
        123   Návštevník
        rozsiahla databaza op. systemov? Zle vidim? K comu je to dobre ? Zase vhodny namet na flame? Ine ma nenapada. Stranku o tejto stranke a potom este stranku o tej dalsej stranke? Dovod? Stano furt tu tlacis ten tvoj manual do povedomia ,dobre beriem snahu ale ten manual nema hlavu ani patu. Takze najprv popracuj na vlastnom diele. Je to neprehladne , na zaciatku popisujes uz nieco o nastavovani ubuntu a potom dalej ide na rad instalacia ubuntu ? Postupnost kapitol je na zamyslenie. Tu vo fore zacal dumaru s poinstalacnymi tipmy pre ubuntu ,co takto inspirovat sa prehladnostou a nepisat kilometrovy navod ked polovica je balast a cast sa tam viac krat opakuje? http://www.linuxsoft.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=49996
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 13:42
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          o flame mi nejde samozrejme. len pisem nejake svoje navrhy... v manuali tom vlastnom co tolko vyspevujem sa prave prehrabavam... nemam pocit, ze by boli nejake nastavenia pred instalaciou. podla mna to hlavu a patu ma. samozrejme Dumarovu pracu si vazim, vie o Ubuntu trosku viac ako ja. Ale tak robim predsa len nieco ine... mam napriklad kapitolu 1 kde je predstavenie, kapitolu 2 pre windows userov aby pochopili nejake rozdiely, a instalacia krok za krokom je kapitola 3. nasleduje kapitola o instalacii noveho softveru, piata je o roznych nastaveniach, siesta o internete, siedma o konzole, osma pre uzivatelov kubuntu atd, deviatka je o pouziti Live CD, kapitola 10 su FAQ, jedenastka prinasa informacie o dualnej instalacii, a do dvanastky som dal vsetko ostatne, taky off topic. myslim, ze je to urobene dost prehladne. A inak pozri si nejaku starsiu verziu 1.5x (kludne mozem poslat) kde je ovela vecsi bordel ako teraz :)
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 14:10
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        1) hm nejaek vyuzitie? ak niekto potrebuje priestor pre svoj projekt a ten projekt vyzera zaujimavo (napr tvoj manual) tak mu priestor poskytneme 2) ? :) 3) naco prosim ta? 4) ked ich vymyslis :) 5) hm porozmyslame 6) ? 7) sutaze budu, ale nie o screenshot tyzdna 8) uz spravne v shakalovi 9) viem, aktualizujem stastny novy rok
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 03.01.2007 | 18:58
        x   Návštevník
        Stano, ty si uz uplne sko....el
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 01.01.2007 | 14:07
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      1. to zatial neplanujeem 2. to uz je :) 3. pribudne v kratkej dobe (musim dat do servra na to specialny disk) 4. prispevky od adminov su, vsak ja pisem pravidelne do fora :) 5. ok, to asi pridame 6. zatial sme nerozmyslali o tom Dik za napady :). A stastny novy rok.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 02.01.2007 | 02:44
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím tak sa tiež pripoím z nápadmi: A: v lavompaneli je treba aktualizovať zoznam manuálov: dávno je free Manuál mandriva 2006, a pridal by som aj odkaz na učebnicu linuxu na abclinuxu.cz B: nejak (ak sa to vobec dá) treba zvýšiť rýchlosť načítania dlhých a rozvetvených diskuzii. C: myslím si že rubrika z pozadiami a ostatné GDM na lavom paneli nemusí zaberať tolko miesta - nieje to až tak dvoležité - manuáali sú určiťe dvoležitejšie..... D: v obchode s distrami začnite ponúkať okrem klasických oficiálnych cd/dvd distribúcii aj dvd s dodatočnými zdrojmi napr: k fedore dajte 2dvd s obsahom serveru plf, nonfree nonus (tusim tak sa to volá...) k mandrive dajte dvd nonfree a nonus z mandrivauser ATĎ.... tý čo nemajú alebo majú pomalí net tak im neprekáža lahká neaktuálnosť...... E: vyhladávanie balíčkov: no ked už tak niečo fakt poriadne inak to nemá význam lebo na linuxpackges.net alebo freshrpm a im podobných je ovela lepšie vyhladávanie..... a presuňte to niekam inam nie v pravo hore v panekli... F: písanie článkou je náročná vec a chápem že ked je málo autorov tak sa nedá chrliť každý deň článok. navrhujem preto uverejnovať výzvy na konkrétne témi a patrilo by sa aspoň jeden dlhší článok za týždeň ja som ochotný písať pre vás články - v poslednej dobe som nadobudol pár vedomostí a pár článkou aj ked len amatérskych píšem na moje stránke..... samozrejme iba v rámci moich znalostí a schopností. možem robiť užívaťelské recenzie na distrá ďalej robým seriál "slax portable tuning" a ten možem ak chcete tu uverejnovať... dalej možem robiť krátke články o hrách a programoch - inštalácia a zabehnutie mám jedinú požiadavku: aby som mohol všetko čo napíšem dať aj na moju/bratrancovu stránku www.lnx.sk (v žiadnom prípade nechceme konkurovať takémuto skvelému portálu :) )....... G: ak ste si všimli tak vo fóre som rozbehol akciu xorg.conf - výzva o pomoc a testovanie. to súvisí zo slaxom a tiež možem napísať článok o tom ako rozbehať 3d v slaxovi... H: mohli by ste v profile každého užívaťela dať jeho príspevkou na linuxos.sk aby vedel kam všade prispel..... (majú na abclinuxu.cz) I: prosim nedávajte sem určite žiadny miror pre distrá alebo nebodaj software - na to máme špecialne zamerané servery (linuxsoft a aktuálne aj abclinuxu) len by to bola zbytočná duplikácia a tieštenie síl J: Na záver len tolko že som len začiatočník..... tomolc
      tomolc
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 02.01.2007 | 16:37
        Xen0l   Návštevník
        na IRC kanali ak admini povolia by som rad robil admina a s linuxom zacinam no teoriu o nom citam cca rok a ucim sa rychlo by som mohol tiez pisat z casu na cas
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 02.01.2007 | 18:15
          Xen0l   Návštevník
          EDIT: IRC uz id e len ludia pripojte sa na kanal #linuxos.sk na irc.freenode.net
          • Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 02.01.2007 | 22:17
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            moja rec :) zatial kecam len s uid0 :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 03.01.2007 | 01:36
              Xen0l   Návštevník
              ja som tam bol tiez ale chabe to je a s uid0 som kecal aj ja :D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie porta 03.01.2007 | 02:12
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                cim menej nas bude, tym chabsie to bude ... najprv kazdy volal nech je IRC .. ked uz je, kazdy nan dlabe ...
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 03.01.2007 | 12:21
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Teraz ma napadla taka vec. Jednotlive vlakna maju teraz 3 mozne stavy. A to nezodpovedane, zodpovedane, uzamknute. Co takto pridat dalsi stav, neviem najst vhodne slovo, nazvime ho "StavX". Pointa toho bude, ze StavX budu mat moznost nastavit nejaky administratori alebo editori a bude to znamenat ze vlakno bolo "skomprimovane" (spraveny vytah z celeho vlanka). Uvediem priklad: A: Ako mam prehravat mp3? B: xmms A: Co je to xmms? B: stfw! A: som lama nevies mi normalne poradit B: aku mas distribuciu A: slackware 10.2 B: vloz CD1, v adresari slackware/xapp/ je xmms-(nejaka verzia).tgz. Ako root napis installpkg xmms xmms-(nejaka verzia).tgz. Potom uz ako normalny user mozes spustat program xmms, sprav si ikonu na ploche. A: jej diky, funguje to No a tento nas clovek editor spravi to, ze vymaze vsetky pprispevky okrem prveho a ten prvy zmeni na toto: A: Ako mam prehravat mp3? Mam Slackware 10.2 B: vloz CD1, v adresari slackware/xapp/ je xmms-(nejaka verzia).tgz. Ako root napis installpkg xmms xmms-(nejaka verzia).tgz. Potom uz ako normalny user mozes spustat program xmms, sprav si ikonu na ploche. A: jej diky, funguje to Proste odstrani balast ktory tvori vacsinu topicu. A potom tento prispevok prepne do stavu "StavX" s tym ze ostatny uz budu vediet ze toto je "vycisteny" topic ktory obsahuje Otazka-Odpoved. V podstate je to velmi jednoducho spravitelne, treba len: 1. Zaviest novy stav "StavX" 2. Umoznit "vyvolenym" mazat a editovat prispevky a moznost zmenit stav. Alebo, da sa to spravit este jednoduchsie. Zavedie sa nova skupina prispevkov (teraz je ich 6 (app&desktop, hw&drv, cfg, prog, komunita, ostatne) pribudol by 7 napr. "Vycuc" alebo tak nejak). Hociktory uzivatel moze napisat vycuc k nejakemu topicu a potom poverenej osobe povie. Spravil som vicuc k topiku 1234, ma id 2234. Poverena osoba k topicu 1234 priradi vycuc 2234 s tym ze sa bude v prehlade prispevkov tam kde je teraz fajka alebo zamok pribudne dalsia ikonka "vycuc" ktora bude odkazovat na vycuc (2234). To zobrazovanie ikonky by trebalo doprogramovat ale vyhoda by bola ze vycuc moze pisat ktokolvek. Vysledkom by bol kvalitny, strucny a presny obsah bez zbytocneho balastu. Co vy na to?
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 03.01.2007 | 13:29
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        na to by mala sluzit ta wiki. som zvedavy...
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 03.01.2007 | 13:33
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        modul v shakalovi nazvany KnowledgeBase, prihlaseny uzivatel moze pridavat nove zaznamy a editovat tie co tam boli (princip Wiki).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Navrhy na zlepsenie portalu 05.01.2007 | 00:51
          Xen0l   Návštevník
          *THUMBS UP* len tak dalej ale celo by to ece stale viac navrhov viem ze je to tazke lebo toto forum rox ale netreba zaspat na vavrínoch :p
          • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 01:36
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ja len aby ste si vedeli predstavit ako vyzeral spam na fore (to bol odvar oproti ukazke z KDElook.org)

            screenshot , len smutne je, ze na toto musi byt clovek prihlaseny ... zeby chaba ochrana?
            • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 02:01
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              nema to by nahodou http://www.emdi.sk/kdelook.jpg ? :)
              • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 12:59
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                ma, ano, dakujem ... mea culpa :)))
    • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 20:00
      Martin   Návštevník
      Keď som niečo potreboval vedieť, preklikával som sa príspevkami, že či náhodou niekto nepoložil tú otázku čo som chcel aj ja, ale väčšinou to bolo také dlhé hľadanie, že som to vzdal a radšej som sa opýtal. Samozrejme, každá otázka zaberá na serveri nejakú tú drahocennú pamäť, preto si myslím, že by sa staré otázky vo fóre postupne mohli mazať.
      Okrem toho sa mi zdá, že pri príspevkoch je síce uvedený deň, mesiac a presný čas odoslania, ale chýba tam rok. Aj keď neviem, či má zmysel uvádzať ho tam.
      • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 21:00
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        stare otazky by sa urcite nemali mazat (minimalne z dovodu, ze google ich uz indexuje).
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Navrhy na zlepsenie portalu 25.01.2007 | 21:47
          skywaker   Návštevník
          Zdravim. Necital som vsetkyy predosle komentare v tejto teme ale jednu vec by som mal ako by sa dalo zlepsit forum..... Raz za cas tu zabludi nejaky hlupak co pisa same hluposti na adresu linuxu, nechybaju vulgarizmy alebo sa snazi vyvolat flame.... Navrhoval by som aby Novu temu mohli zalozit len prihlaseny teda ti uzivatelia ktory su zaregistrovany a ktory suhlasili s podmienkami spravania sa v tomto fore. Ostatne komentare uz mozu byt volne teda bez registracie... Neviem ci to je dobry anpad. ale uz sa tu pozname a teda kazdy kto je prihlaseny nie je neznamy akoby a suhlasil s podmienkami slusneho spravania.