distribucia a poziadavky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2007 | 01:26
martin   Návštevník
Pred casom som musel pouzit live cd Knopix a pacilo sa mi na nom ze v podstate som sa malo narobil. Vsetko sa nainstalovalo a pracoval som uz v hotovom prostredi, nemam tolko casu aby som mohol denne vysedavat pri linuxe a vyladovat jednotlive veci ktore mi nejdu. Pouzivam momentalne Debiana ale chcem sa porozhliadnut po niecom inom co by som mohol vyuzivat hned po instalacii bez nejakych zlozitejsich konfiguracii. Mozete mi poradit nejaku skor desktopovu distribuciu, ktora ma vsak moznost doinstalovat apache, mysql, postgre. Viem ze sa v linuxe nezaobidem bez konfiguracii a podobnych zalezitosti, ale chcem mat aspon zakladne veci nainstalovane bez problemov.
    • Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 13:34
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      co takto ubuntu?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 14:14
      mlp   Návštevník
      a co si ten knoppix nainstalovat?
      • Re: Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 14:24
        ---   Návštevník
        ved on pise ze mal knoppix nainstalovany... tiez by som sa prihovoril za ubuntu/kubuntu/dreamlinux/mintlinux ma to rovnaky zaklad ako knoppix/debian
        • Re: Re: Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 14:37
          Alex   Návštevník
          Dream linux multimedia ?
          • Re: Re: Re: Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 15:19
            Srigi   Návštevník
            Tiez sa prihovaram za MintLinux, samozrejme co najposlednejsia verzia.
            • Re: Re: Re: Re: Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 16:12
              martin   Návštevník
              a co hovorite na Kubuntu 6.10? je to stabilne, nepada to?ake s tym mate skusenosti? a co server ktory som spominal, s tym mate skusenosti na tejto distribucii?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: distribucia a poziadavky 02.01.2007 | 17:18
                Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                Ja to mam odkedy vysla 6.10. Ide to super. Ziadna velka robota s tym. Vsetko co chces naklikas v spravcovi balickov. Dovtedy som mal Ubuntu. Som bol spokojny, ale som stale zaciatocnik a stale skusam. Ale asi ostanem pri U/Kubuntu.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: distribucia a poziadav 04.01.2007 | 01:26
                  martin   Návštevník
                  a s balickami je to ako, lebo doteraz som ich instaloval z dvd, len ako pozeram tak Kubuntu sa zmesti len na jedno cd, takze treba ich instalovat z netu?