xfce pod ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2007 | 15:20
jkjk   Návštevník
Zdravim vsetkych.

mam laptop starsieho data, pouzivam Ubuntu, ale kedze som chcel nieco lahsie tak som si doinstaloval xubuntu-desktop. Som vcelku spokojny az na tie problemy s fontmi, ktore som uz poriesil vdaka foram. Ale k veci: Neviem kde moze byt problem, ale vzdy ked sa pokusim spustit niektore aplikacie zlyhavaju, proste sa z nicoho nic vypnu. Tak som ich skusil spustat cez Terminal a narp. Blender mi dava vystup:
---
molni@molni-laptop:~$ blender
Using Python version 2.4
Unable to load: libtiff.
Try setting the BF_TIFF_LIB environment variable if you want this support.
Example: setenv BF_TIFF_LIB /usr/lib/libtiff.so
Error: Rage 128 timed out... exiting
---
no libtiff som preinstaloval - fakt neviem co s tym. Ale skor ma zaujima ta hlaska "Rage 128 timed out.." lebo sa objavuje aj pri spustani googleearth.. Ten problem je aj pod Gnome.
Laptop je Dell C600. Budem vdacny za vsetky mozne riesenia.
Dakujem.
    • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 15:38
      123   Návštevník
      neporadim ti ale skus dreamlinux , su tam funkcne multimedia aj blender:-) rovno po instalacii. Stabilita distra je primerana.
      Ja som po prvom nainstalovani dream l. to okamzite zavrhol ako peknu blbost, ale vratil som sa zase k nemu a zatial objavujem vyhody a nevyhody. Je svizne ,takze na ntb sa hodi.
      Ma nevyhody ako kazdy linux. V tomto neradno pustat apt-get upgrade.
      • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 19:00
        Avatar Martin Beastie  Používateľ
        Prečo máš problém s
        apt-get update && upgrade
        ? Ja som ho úspešne použil ešte na 2.2. RC1 verzií a všetko dobre prebehlo. Ešte predtým je vhodné resp. odporúčané zálohovať nastavenia programom ktorý je v Utilities . Po upgrade-e a reboot-e si starý config ľahko obnovíš. Skvelé vec..
        <br/> <br/>
        • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 19:26
          123   Návštevník
          problem mam aj nemam , upgradom som to na prvy krat odrovnal cele ,potom som dal pozor a prebehlo to ako malo .Ale som to zase odrovnal nainstalovanim Ati ovladaca. Takze zatial som nenasiel sposob ako ten ovladac nahodit.Ale nestazujem a bojujem dalej:-). Postup ako urobit upgrade uz viem (ked mi bez toho zalohovania zmizla spodna lista tak som zacal patrat kde sa stala chyba) ,maju to na strankach pekne popisane.
          Inac upgrade stahuje asi tak 200MB balikov , co nepotesi.
          • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 19:40
            Avatar Martin Beastie  Používateľ
            Súhlas, na webe to majú veľmi pekne popísané. Ja som upgradoval RC1 a tam išlo okolo ~200MB dát. Ako je to s plnou verziou neviem zatiaľ. Ja som dával ovládač na NVIDIA, tiež som mál problém, ale bol spôsobený tým, že nevedel stiahnúť balík z FTP. Aj z toho dôvodu odporúčam zmeniť default mirror pre apt na niečo iné ako .de ..

            A nevzdávaj sa, svet patrí odvážnym a vytrvalým :))
            <br/> <br/>
            • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 21:08
              123   Návštevník
              ved ja to nevzdavam ,a s tou grafikou mas vyhodu ,ja mam radeon 9600 , a zatial je to prve distro kde sa mi nepodarilo rozbehat 3D. V menu je moznost nainstalovat Nvidia/ATI driver "na jedno kliknutie" , ale to nefunguje. Okrem inych ked zvolim ze chcem ATI driver tak stahuje fglrx ovladac. (este k tomu rpm balik a bez upozornenia ze treba alien) A naopak ked som vybral fglrx tak stahoval ovladac ATI. Maju v tom brazilci mierne chaos.
              • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 21:52
                Stranger   Návštevník
                Xlapi, DreamLinux je fajn, ale to distro este nie je vyladene, takze po par upgradoch sa to rozsype, navyse je problem s kernelom(jeho buducnostou). Takze radim Xubuntu, mam tam ikony z Dreamu a som spokojny :-)
                Ziadne problemy.
    • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 22:03
      jkjk   Návštevník
      Dakujem za to info ohladom dreamlinuxu..Ale chlapi, prosim Vas ved vy ste uplne zadebatili o nieco inom. :) Nema niekto nejake riesenie aj pre mna? To o com ste vy hovorili uz nerozumiem..Vdaka
      • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 22:26
        jkjk   Návštevník
        No uz ked sa pytam.Ten dreamlinux- ma dost dobru podporu? Nemyslim ze bude mat podporu ako Ubuntu, ale aspon, aby som s pomocou webu vedel riesit problemy.
        Inac ten blender niekedy davno u mna siel :)
        A mozno by som aj presiel na ten dreamlinux, len neviem ci mi tych 750Mhz na laptope bude stacit.
        Vdaka.
        • Re: xfce pod ubuntu 07.01.2007 | 22:46
          123   Návštevník
          s podporou je to horsie ,neda sa to porovnat s ubuntu ani nahodou. Forum je dost biedne.

          Aku ma ten ntb grafiku? 3D funguje?
          ak ta potesi ze nie si sam s touto chybou , na ubuntuforums.org je vas viac a vyzera to na 3D problem a to by vysvetlovalo chybu aj s googleearth
          Neskusal si novsi blender?

          tu
          tu
          • Re: xfce pod ubuntu 08.01.2007 | 01:57
            Stranger   Návštevník
            Funguje Ti OpenGL?
          • Re: xfce pod ubuntu 08.01.2007 | 07:27
            jkjk   Návštevník
            Ano presne ten problem mam ako i ostatny na ubuntu forach. Problem je ze mne opengl ide, aj tu kniznicu libtiff mam (aj som preinstaloval, aj blender). Google earth som instaloval cez automatix. Drivery uz ani neviem, ale kedze moja karta je "ATI rage mobility M3" a nevedel som rozbehat 3D rovno z ubuntu boxu, tak som si poradil s konfiguarcnym xorg.conf z gentoo pre ten isty laptop (dell c600). Novsi blender? Vsetko instalujem cez synaptic, takze aky je tam, taky aj u mna.
            A vazne sa ten dreamlinux po par updatoch rozsype? hmm
            • Re: xfce pod ubuntu 08.01.2007 | 09:06
              Avatar Martin Beastie  Používateľ
              Ale nič sa nerozsype...

              nechce sa mi to nejak veľmi komentovať, skrátka je to debian testing. Veľmi šikovne spravené distro. Chlapy niesú žiadny amatéri a doteraz som nezaznamenal žiadne problémy..
              <br/> <br/>
              • Re: xfce pod ubuntu 08.01.2007 | 09:21
                jkjk   Návštevník
                Uz ten dreamlinux stahujem, minimalne si ho aspon vyskusam. Ale zatial sa mi obsahovo pozdava, a najme to xfce sa mi paci. Ten momentalny problem s chodom programov je v grafike, ale zatial stahujem iso, takze nemozem restartovat session-lebo uz som skusil urobit nejake zmeny v xorg.conf. Mam tych problemov viac, napr. moj laptop zevraj podporuje aj rozlisenie 1400x1050 ale zial to sa mi nikdy nepodarilo ani len vidiet (ani pod win). Je mozne ze Xfree86 by to podporovalo a Xorg nie? Aky je vlastne medzi nimi rozdiel??
                Vdaka