emerald...ako na to?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2007 | 14:52
Avatar vanNate Fedora 6  Používateľ
Zdravim,
vie mi niekto poradit( pripadne staci aj odkaz na stranku kde sa to poisuje alebo pod.) ako sa s tym pracuje. Stale ho len otvorim a nicim neviem pohnut:(....

thx
    • Re: emerald...ako na to? 12.01.2007 | 17:18
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Treba mat spusteny a aktivny beryl. Pokial ho mas spusteny, spustis emerald prikazom:
      emerald --replace emerald &
      Potom by to malo fungovat (pouzivam to tak cca 8 mesiacov).

      Napis aku mas distribuciu, potom budem mudrejsi.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: emerald...ako na to? 12.01.2007 | 18:06
      still   Návštevník
      spusti
      beryl-manager

      a na panely sa ti zobrazi ikonka diamantu, teda beryl-manager, a cez to mozes nastavovat vsetko co potrebujes, okrem ineho aj spravcu okien - tam si nastav emerald miesto metacity :-)
      • Re: emerald...ako na to? 12.01.2007 | 23:43
        vannate   Návštevník
        Ide o to, ze ked spustim bud prikazom alebo z menu beryl vyhodi nieco akoby uvodnu obrazovku a potom ma odhlasi zo systemu:(, takze vela toho nenarobim. Mohol by byt problem v tom, ze mam iba integrovanu grafiku 64M(a v biose stiahnutu len na 32M) ?
        Inac mam Fedoru 6 s gnome
        • Re: emerald...ako na to? 13.01.2007 | 11:39
          still   Návštevník
          Je to vaic ako pravdepodobne, ze je to kvoli grafike, ak ovladac nepodporuje AIGLX
          Make sure that you use graphic card drivers which are working with AIGLX
          a naviac pri 32MB by ti to slo len velmi tazko.
          • Re: emerald...ako na to? 13.01.2007 | 14:56
            vannate   Návštevník
            :(....No tak to skusim potom aspon nainstalovat doma na stolnom pocitaci, dufam ze na Radeon X600 to pojde....

            dik vsetkym za reakcie.....