Writer/Word, Impress/Powerpoint

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2007 | 10:16
Martin   Návštevník
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na vzájomnú kompatibilitu textových editirov a prezentácií Openoffice Writer / MS Word a Openoffice Impress a MS Powerpoint.
Ja v pohode otvorím wordové veci, aj tie,čo mi prídu cez net alebo čo nájdem na webe, otvorím tiež prezentácie vytvorené cez MS Powerpoint (síce mi idú veľmi pomaly, ale otvorím ich), ale keď som ja písal text vo Writeri a poslal ho ako prílohu niekomu, kto má MS, tak to nedokázal otvoriť. Takisto keď som vytvoril prezentáciu v Impress a poslal známym čo majú MS, tiež ju nedokázali otvoriť.
Textové súbory teraz posielam priamo v texte správy, čo je niekedy dosť nepraktické.

Dá sa toto nejako riešiť, alebo sa treba zmieriť s tým, že Bil Gejc a MS úmyselne tvoria programy nekompatibilné s inými programami a OS?

Rozhodne nemám v úmysle vrátiť sa k MS a podporovať tak jeho (takmer) monopol.
    • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 10:19
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Staci pri ukladani zvolit format Microsoft Word 2000/Xp/2003 (.doc) alebo pri prezentacii Microsoft PowerPoint Presentation 2000/xp/2003 (.ppt)

      Potom to vsetko pojde. OpenOffice pouziva svoj vlastny otvorent format, ktory ale Microsoft Office nevie precitat :-( , preto treba tie dokumenty ukladat vo formate Microsoft Office.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 10:27
        Martin   Návštevník
        Ďakujem za radu, vyskúšam.
      • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 10:32
        Martin   Návštevník
        Ešte sa opýtam - ako upravím už hotové súbory?
        Poprosím presnú kuchárku (návod) pre BFU...
      • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 10:54
        Martin   Návštevník
        Už som to našiel, keď si otvorím príslušný súbor, tak rozbalím ponuku Súbor úplne hore vľavo a kliknem na Odoslať - E-mail ako MS ...
    • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 13:26
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      Nespisovala sa nahodou peticia orientovana na to aby v dalsiom MS Office bola podpora pre OO dokumenty?
      "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 15:42
        Martin   Návštevník
        Malý Mäkký Microsoft potrebuje OO a všeobecne OS buď zrušiť alebo ovládnuť, a nie spolupracovať alebo skompatibilniť.
    • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 14:19
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      Podla mojich skusenosti ked urobim prezentaciu v OO a exportujem ju do .ppt, tak v MS Powerpointe (Xp, 2003) ju vacsinou neotvori!
      • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 15:46
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        no ja som robil seminarky, ktore mali by v powerpointe podla vyucujuceho, lenze kedze nemam ms office ale mam za to openoffice, tak som ich robil v impress a exportol do .ppt, a vyucujuci ich vedel v pohode otvorit. najlepsie je pouzivat samozrejme najnovsi openoffice ;)
    • Re: Writer/Word, Impress/Powerpoint 14.01.2007 | 15:58
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      Kompatibilitu riesim pomocou exportovania do .pdf, ak sa neda, tak ukladam do Microsoftackych formatov, zatial sa zoparkrat vyskytol problem iba s rozhadzanim formatovania textu pri otvoreni v MS office. Ale inac bez problemov.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!