asociacie suborov v KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2007 | 16:12
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
zdravim, ako sa daju nastavit asociacie urciteho typu suborov pod KDE? (specialne zvukove subory - amarok, video subory - mplayer atd.)
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:00
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Je to uplne jednoducha, "klikoidna" :-) zalezitost. Staci, ked kliknes na subor pravym tlacitkom mysi a das vlastnosti. Tam je take male tlacitko "upravit typ suboru". A tam si nastav s cim to chces otvarat. Ak je to mp3 a chces to otvarat s Amarokom, tak ho tam pridaj. Ale ten tam uz urcite bude, len ho posun hore. A daj "pouzit"
      • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:20
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        a nejaky iny princip neexistuje ? viacej by mi vyhovovalo zeditovat nejaky subor, v ktorom su ulozene tieto asociacie (nechce sa mi hladat vsetky typy suborov a preklikavat sa) - dost narocne na cas
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:40
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Vsak ono sa to asociuje na vsetky subory. Aspon u mna to tak funguje. Ked nastavim jeden mp3 subor, aby ho otvaral, trebars Amarok, Tak to uz funguje na vsetkych mp3 suboroch.
          • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:44
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            len ked som takto nastavoval asociacie na knoppixe, tak vzdy ked nejaky vido subor pouzival iny codec, musel som to nastavit specialne pre neho (aj ked mali subory rovnaku pruiponu)
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:47
            Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
            Da sa to iste spravit v nastaveniach/komponenty KDE/Asociacie suborov. Vsetko pekne na hromadke :-)
            • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:50
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
              to napadlo najprv aj mna, len v komponentoch KDE nemam associacie suborov spomenute
              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 17:57
                Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                Nechod na to cez systemove nastavenie ktore ma Kubuntu. Otvor si nejake okno a v lavom paneli klikni na služby (červena vlajočka).
                • Re: asociacie suborov v KDE 14.01.2007 | 18:07
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  Super diky moc za trpezlivost, vyzera ze to uz ide:)))
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!