Mandriva 2007 3D desktop Vsetky problemy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2007 | 16:24
Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
Prosim pridavajte sem vsetky problemy ohladom free verzie mandrivy 2007 nech je to pokope... Ďakujem.
Teraz k veci : Keď si v možnostiach 3D desktop nastavim prostredie Xgl (AIGL nemá žiaden vplyv) tak keď reštartujem PC (alebo odhlásim a prihlásim) nenabehne mi 3d desktop ale iba biela obrazovka. Mám dojem že vštko síce funguje( tam kam som si dával ikonky sa zmení kurzor myši) ale okrem bielej nič nevidím. Môžem to odstrániť len tak že zakážem 3D desktop, Nainštaloval som ovládače na grafiku, grafika to v live CD zvládala, takže problém musí byť niekde inde. Nainštaloval som aj updaty, všetky balíčky súvisiace s openGL, ale nejde to. Prosím pomôžte som zúfalý, myslel som že to bude v pohode bežať. Grafika Nvidia6200AGP, chipset intel, ovládače verzia 1.0-9746

Problém č. 2 : keď nainštalujem balík (už neviem aký) ako mám presvedčiť rpm inštalátor že už je nainštalovaný ? stále si totiž myslí že nieje, pritom mi vypísalo že balík bol inštalovaný úspešne.
    • Re: Mandriva 2007 3D desktop Vsetky problemy 14.01.2007 | 17:48
      m6r3k   Návštevník
      tvoj problem č.1 neodhlasuj sa ale restertni pc toto aj mne robilo a robi ale iba ak sa odhlasim a prihlasim
      problem č.2 tiež som si myslel ze to nainstaluje ale nenainstalovalo cize pocas instalacie musis pozerat ci ti hodi okno s instalaciou kde je nahore npr. pri jednom baliku 1/1 ak to tam vyskoci tak to nainstalovalo
    • Re: Mandriva 2007 3D desktop Vsetky problemy 14.01.2007 | 22:31
      disoft   Návštevník
      Mne to robilo v Mandrive 2007 free verzii to iste.Nainstaloval som najnovsi ovladac,vtedy to bola ver. 9631, kernel 2.6.16 a chovalo sa to presne tak isto ako vyssie uvedene.Tak som obetoval tie prachy a kupil som CZ verziu ,ktora obsahuje aj NVIDIA ovladace a hned po prvom spusteni 3D desktop okamzite fungoval.Je pravda , ze mi tiez blbne po zadani mena a hesla dokoncenie spustania .Mam Nvidiu FX 5200 tiez Intel cipset a ovladac je pouzity : nvidia 8774-3mdv2007.0 ,nvidia-kernel 2.6.17-5mdv-8774-1mdk a dkms-nvidia-8774-3mdv2007.0
      • Re: Mandriva 2007 3D desktop Vsetky problemy 15.01.2007 | 20:24
        dingo27   Návštevník
        Fúúúúú, niesom istý či viem o čo ide - ja som ako grafické ovládače inštaloval len ovládače od nvidie, teda NVIDIA-Linux-x86-1.0-9746-pkg1.run
        a inštalova som ako root v konzole pri zakázaných Xkach príkazom sh ..atď.
        Nič iné od nvidie pokiaľ viem som neinštaloval, len som inštaloval to čo mi našiel RPMinštalátor pri fulltextovom hľadaní openGL, môže byť ešte niekde chyba?
        v tej origi verzii si použil aktualizácie ???
        • Re: Mandriva 2007 3D desktop Vsetky problemy 16.01.2007 | 23:24
          Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
          Este som po instalácii dal nakonfigurovať ovládače utilitou nvidia-xconfig, to si ovládač konfiguroval sam, 3D bezi (viem otacat kockou) ale okrem vrchu je cela biela akoby jej chybali textury....