Prechod Z KDE na GNOME par otazok

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.01.2007 | 22:00
Piko   Návštevník
Ahojte. Nedavno som presiel z Kubuntu 6.10 na Ubuntu 6.10 a rad by som sa Vas opytal na par veci na ktore nemozem prist.
1. Mam na ploche iba tri ikony ktore by som tam nechcel su to porticie Windowsu ako sa toho zbavit inac nez tak ze ich tak povedane umoutnem. A ako ich potom naspet moutnut.
Ked som to skusal v Pocitac tak mi to mapisalo ze sa to neda pripojit (chyba pmout)?
2.V dolnej liste mam ikony po ktorych ked prejdem kurzorom tak sa mi zobrazuju popisky k aplikaciam. Da sa to nejak vypnut?
3.V KDE bolo spustit aplikaciu je nieco aj v GNOME okrem konzoly?
4.Kto mi poradi nejaky antivirus (stahujem veci pre win.) v grafickom prostredi pre GNOME ktore by pri starte PC nabehol v systemovej liste. V KDE som pouzival KlamAV ale nejak mi v GNOME nechce fungovat tak ako by mal?
DAKUJEM
    • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 16.01.2007 | 23:14
      --   Návštevník
      3. Alt+F2
    • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 16.01.2007 | 23:24
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      1. Myslím, že by nemal byť problém ich zmazať. Sú to len odkazy
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 01:13
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        nie toto mu nepomoze. V konfiguracnych suboroch GNOME ma nastavene, aby mu na ploche zobrazovalo pripojene zariadenia. Stavim sa, ze ked sa cez MIESTA>VZDIALENE PRIPOJENIA pripoji na nejaky ftp server, tak sa mu na ploche zobrazi aj "odkaz" na to ftp miesto.

        Zapni gconf-editor, tam sa to da niekde vypnut, vypol som si to aj ja. Presiel som uz na xfce, presne si uz nepamatam, ale hladaj v sekcii apps>Nautilus>Desktop, alebo niekde podobne. Vela tam toho nie je, nemal by byt s tym problem. Tam si napriklad mozes aj nastavit aby ti na ploche zobrazovalo "My computer", "Home" a podobne. Pohladaj :). Najdes vela uzitocnych nastaveni ;)
    • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 01:42
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 10:44
        Piko   Návštevník
        Tak spustanie som zvladol ALT+F2. Ikony som odstranil z plochy. popisky sami zatial nepodarilo odstranit. A vybral som si antivirus ClamTK ale mi vypisuje toto a neviem co stym

        (clamtk:12508): libgnomevfs-WARNING **: Failed to open session DBUS connection: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
        Volume monitoring will not work.
        LibClamAV Warning: ********************************************************
        LibClamAV Warning: *** This version of the ClamAV engine is outdated. ***
        LibClamAV Warning: *** DON'T PANIC! Read http://www.clamav.net/faq.html ***
        LibClamAV Warning: ********************************************************
        LibClamAV Warning: ********************************************************
        LibClamAV Warning: *** This version of the ClamAV engine is outdated. ***
        LibClamAV Warning: *** DON'T PANIC! Read http://www.clamav.net/faq.html ***
        LibClamAV Warning: ********************************************************
        ale ja po anglicky dobre neviem tak neviem co je to tam popisane.
        • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 13:14
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          aku vas verziu clamavu? lebo podla warningu ju mas zastaralu.
          • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 20:03
            Piko   Návštevník
            ClamAV 0.88.4

            Signatures: 87130
            (17 Jan 2007)

            GUI Version: 2.24

            A ako sa tam robi update ?
        • Re: Prechod Z KDE na GNOME par otazok 17.01.2007 | 20:36
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Takýto výpis som ešte nezažil, nikdy nebol problém s inštaláciou clamtk (GUI pre Clamav) v Ubuntu. Ale aj tak používam konzolový F-Prot .

          Povolil si všetky dôležité zdroje a inštaloval si príkazom sudo apt-get install clamtk ? Napadá ma len to, že nové balíky sú chybné.