Linux Ubuntu 6.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2007 | 08:29
Dante3000   Návštevník
Nainstaloval som Linux Ubuntu a dal som si meno aj heslo -ubuntu,po nainstalovani som spusil linux a zjavila sa mi uvodna obrazovka na ktorej som mal zadat meno aj heslo,problrm je vsak v tom ze som ho zadal spravne a vzdy mi pise ze nespravne meno alebo heslo,skusil som ho odstranit a linux nainstalovat znovu a vzdy nejde spustit.neviete niekto co s tym?
    • Re: Linux Ubuntu 6.10 17.01.2007 | 09:54
      ubukubu   Návštevník
      A zadaval si spravne meno a heslo? Skus pri starte systemu stlacit 'Escape', na uvodnej obrazovke vybrat start v 'recovery mode' (bude to zrejme druha polozka v zozname). Po nastartovani sa dostanes priamo do konzoly, kde zmenis heslo uzivatela zadanim prikazu 'passwd meno_uzivatela'. Dobre si heslo zapamataj (jeden z problemov moze byt v nastaveni klavesnice - napr. ak si pri instalacii zadal anglictinu a do loginu zadavas slovenske znaky) a restartuj system prikazom 'reboot'.
      • Re: Linux Ubuntu 6.10 17.01.2007 | 20:05
        Piko   Návštevník
        Zalezi aj na malych a velkych pismenach.
        • Re: Linux Ubuntu 6.10 17.01.2007 | 21:30
          Avatar srigi   Používateľ
          Ak si dost skuseny a nekce sa Ti to preinstalovat, pouzi nejaku zachranu Live distr., bootni, namoutuj disky, chrootni sa do toho systemu a zmen si heslo pre daneho uzivatela. Ak si nie si isty akeho uzivatela si vytvoril, checkni /etc/passwd v danom root file systeme.

          No problemo, taku odpoved si cakal, nie?
    • Re: Linux Ubuntu 6.10 17.01.2007 | 20:45
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      • Re: Linux Ubuntu 6.10 29.01.2007 | 13:24
        x2cl   Návštevník
        Nemáš korektne vytvorené užívatelské kontá.
        Odporúčam ty vytvor si dve a uvidiš,že to rozbeháš
        (tiš sa mi to stalo)