Linux pre notebook

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2007 | 13:57
Avatar blackeye   Používateľ
Mam notebook asus FM3 AP012 a zatial vyuzivam WINXp,chcel by som vsak zacat pracovat s linuxom.Je mozne zohnat drivery pre dosku a grafiku pre linux.bude to slapat v poho na notebooku.vdaka
    • Re: Linux pre notebook 27.01.2007 | 15:03
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      mam asus A9T a v mojom pripade to zalezalo od distribucie, viac-menej mi vsetko nasla z tych novsich zatial iba mandriva 2007.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Linux pre notebook 27.01.2007 | 18:04
        Avatar blackeye   Používateľ
        zaujima ma to najma preto lebo dost som sa napocuval o problemoch s kompatibilitou napr. ze nefunguje usb,wifi atd. uvazoval som o mandrive dost si ju pochvaluju.vdaka za odpoved
    • Re: Linux pre notebook 27.01.2007 | 18:07
      Avatar blackeye   Používateľ
      a mam este jednu otazku.je mozne cez wine rozbehat soft ako napriklad autocad,proengineer,catia?
      • Re: Linux pre notebook 27.01.2007 | 23:22
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        no aj keby sa ti podarilo ich rozdehat, myslim ze by neboli moc pouzitelne, osobne som skusal photoshop a bol strasne pomaly skoro nepouzitelny
    • Re: Linux pre notebook 27.01.2007 | 23:24
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús debian alebo suse. Ja mám obe a som spokojný
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Linux pre notebook 28.01.2007 | 09:52
        necron99   Návštevník
        na laptope mam xubuntu 6.10 bezi vsetko,lenze ja mam thinkpad.....
        • Re: Linux pre notebook 28.01.2007 | 10:59
          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
          ja som nainstaloval na svoj Asus A9R najprv Ubuntu ale presiel som na LinuxMint 2.1 a je to zatial podla mojich skusenosti pre mna to prave distro. v podstate hned od zaciatku fungovalo vsetko. jedine som mal mensi problem rozchodit PCMCIA datovu kartu GlobeTrotter 3G Option, ale po urcitych zasahoch (kompilacia jadra s driverom Nozomi, pomohol jeden nas admin na sieti, mal som pusteny notebook a cez ssh vsetko zariadil, po 2 hodinach oznamil ze mam spustit pripojenie na internet, vobec som nevedel ze sa to tak rychlo nainstaluje.) ide karta ako blesk.
          Som prekvapeny ako tato karticka slape. dokonca internet ide vecsou rychlostou ako vo win. proste naprosta spokojnost.
    • Re: Linux pre notebook 29.01.2007 | 12:06
      Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
      Ja mam zatial len negativne skusenosti pokusal som sa na svojom Fujitsu Siemens Amilo L7300 rozchodit RedHat Enterprisse 3, Fedora Core 5 a tiez aj Suse 10 no zatial neuspesne stiahol som novu fedoru a uvidime ci sa to podari. SuSe mi bolo velmi odporucane ale nejako ma problem instalator s inicializaciou garafickej karty este aj v textovom rezime neviem ale pokial to takto pojde dalej zase budem nuteny este nejaky ten rok pockat kym vsetko bude slapat pod linuxom hned po nainstalovani...
      • Re: Linux pre notebook 29.01.2007 | 15:49
        necron99   Návštevník
        pistik: skus to xubuntu 6.10
        • Re: Linux pre notebook 29.01.2007 | 16:17
          Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
          Dik za radu... stahnem a skusim ;-)
    • Re: Linux pre notebook 29.01.2007 | 15:40
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      nazdar chlapci,
      a co takto gentoo, ja na mojom ferrari 4000 iba gentoo :-)))

      zoznam podporovaneho hw:
      http://gentoo-wiki.com/Index:Hardware

      pekny den.
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!