Instalacia Kubuntu v Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2007 | 12:53
netto   Návštevník
Mozem sa Vas spytat ako je mozne ze ked pod ubuntu zadam prikaz apt-get install kubuntu, da mi to vsetky programi pod ubuntu a nevytvori mi zvlast kubuntu. Ked si potom dam prepnut pri sputani kubuntu vyhlasi mi to ze sa neda spustit.
    • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 14:03
      ubukubu   Návštevník
      Nerozumiem, ake "zvlast kubuntu" si ocakaval? Kubuntu sa od Ubuntu lisi tym, ze ma ako default prostredie KDE. Staci nainstalovat balik "kubuntu-desktop", vsetko ostatne by sa ti malo nainstalovat spolu s nim. Ako "spustac" grafickeho prostredia si mozes (ale nemusis) nastavit kdm (v ubuntu je gdm) a v nom vybrat ako sedenie KDE (alebo v gdm vybrat KDE). Odporucam pozriet aspon tuto stranku.
      • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 14:42
        jefflyne   Návštevník
        Ako sa odinstaluje Kubuntu,aby som nezasahoval do Ubuntu Gnome prostredia???
        • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 14:43
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          apt-get --purge remove kubuntu-desktop
    • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 14:25
      ---   Návštevník
      skusal som viac krat instalovat do ubuntu KDE (kubuntu-desktop) a vzdy to prebehlo bez najmensich problemov a bez dalsich zasahov. Takze ak to nejde ,niekde sa stala unexpected error
      • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 14:38
        netto   Návštevník
        Ja tomu tiez nerozumiem. Jednoducho mi vsetky programy hodi do ubuntu. A ked si vyberem sedenie v Kubuntu nespusti ho.
        Na notebooku mi to ide normalne...fakt neviem
        • Re: Instalacia Kubuntu v Ubuntu 29.01.2007 | 18:53
          Elven   Návštevník
          moje riesenie je jednoduche - nainstaluje sa bezne ubuntu, a prida sa vela balikov z netu - vid kapitola 4 v manuali na ubuntu.kayle.sk. a ide mi vsetko. pohodicka :)