Aký kUbuntu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2007 | 16:53
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Chcel by som sa spýtať, ktorú verziu tohto Linuxu by ste odporúčali. kUbuntu 6.10 Edgy Eft alebo kUbuntu 6.06 Dapper Drake. A ktorá verzia, CD alebo DVD je tá čo je hneď aj live? Ktorú si mám stiahnuť?
DVD však bude sťahovať dlhšie. Sú medzi nimi nejaké rozdiely (na DVD je toho zrejme viac)?
Vopred vďaka.
    • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 16:54
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak chces novsi soft, viac vychytaviek tak 6.10. ak chces dlhu podporu tak 6.06.
    • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 17:01
      ---   Návštevník
      ak chces najprv vidiet ako to vyzera ,tak stahuj live (minimum je 192MB RAM) ,ak chces rovno instalovat tak alternate CD . Neviem co vsetko planujes instalovat ,je dost mozne ze vsetko co je na tom DVD ani nahodou nepouzijes. Takto ked nainstalujes kubuntu z CD ,dotahas len tie baliky ,ktore budes potrebovat. Teda ak mas rychlejsi internet tak (podla mna) staci CD
    • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 17:15
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Ja som ešte úplný začiatočník... takže neviem či by som dokázal doťahať všetko, čo by som chcel. Ktorá verzia je tá, čo je aj live? Chcel by som sa na to totiž najprv pozrieť a potom aj nainštalovať. Čo sa týka tých programov, tak chcel by som tie na bežné užívanie (napr.nejaký dobrý program na pozerania videa, Krusader, a dosť mi ide o tie knižnice pre SDL).
      • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 17:27
        ---   Návštevník
        tak napriklad desktop je live CD , alternate CD ma textovy instalator.
        S tym doinstalovanim hocicoho urcite nebudes mat problem je na to soft , kde vyhladas co potrebujes a kliknutim nainstalujes. Navodov ako "dotvorit" k/ubntu k obrazu svojmu je vela.
        • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 18:54
          Avatar jesper   Používateľ
          Strašne by som si chcel dať Ubuntu ale mám len dial-up pripojenie na internet tak sa vás chcem opýtať že či to má nejaký zmysel?
          • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 19:32
            Dumaru   Návštevník
            Prečo by to nemalo mať zmysel? Ja idem na GPRS (34-38 kb/s), nevidím v tom až taký obrovský problém. Distrá dávam ťahať známemu (1200 kb/s), u seba distro nahodím, posťahujem u seba softy a aktualizácie. Je fakt o držku mať pomalý net a ťahať viac dát, ale čo už :-)
            • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 19:36
              Avatar jesper   Používateľ
              Och vďaka za povzbudenie, už sa teším na Ubuntu :-)
    • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 20:04
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      No ale ako tak na to pozerám, to spojazdnenie pozerania multimédií a prehrávania mp3 je tu v tom (k)Ubuntu pre začiatočníka dosť zložité. Je však vraj nejaký skript, ktorý tie potrebné veci (kodeky a pod.) posťahuje. Viem ale len o tom, ktorý je pre Ubuntu 6.06. Bude fungovať aj pri kUbuntu 6.10?
      Už som sa preň takmer rozhodol, ale ako tak na to pozerám...nebolo by jednoduchšie SuSE?
      • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 21:07
        Dumaru   Návštevník
        > No ale ako tak na to pozerám, to spojazdnenie pozerania multimédií a prehrávania mp3 je tu v tom (k)Ubuntu pre začiatočníka dosť zložité.

        Ja v tom problém nevidím, nie nadarmo som pridal do databázy Ubuntu Edgy -> Poinštalačné tipy :-)
        • Re: Aký kUbuntu? 29.01.2007 | 21:34
          r*r   Návštevník
          spojazdnenie multimedii v k/ubuntu je neporovnatelne jednoduchsie ako v suse. (ziadny pacman a spol.sa nekona...) Ak to chces este jednoduchsie, siahni po automatix-e.
          www.getautomatix.com
        • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 16:31
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          No a ktorá verzia by bola pre mňa asi vhodnejšia? Môj PC je: AMD Duron 1800MHz, MB MSI K7N2-Delta2, VGA MSI GeForce 4 MX 440T atď. Tie poinštalačné typy pre Ubuntu Edgy Eft aj pre kUbuntu Dapper Drake som si všimol, lenže sa mi zdali trocha zložité, lebo nie som na príkazy zvyknutý, ale aspoň sa niečo naučím. Chcel by som sa však spýtať, či tá podpora pre tú novšiu verziu bude neskôr predĺžená. A či by ste mi vlastne vedeli povedať, aké sú medzi nimi rozdiely? Vďaka za všetky odpovede a prepáčte, že vás toľko otravujem :).
          • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 16:39
            ---   Návštevník
            poinstalacne tipy nie su zlozite, aky je problem otvorit konzolu a skopirovat tam hocijaky prikaz?
            Podpora urcite nebude predlzena , ale co ti vadi na tej kvazi kratsej podpore? Ved koncom aprila vyjde nove k/ubuntu a je viac nez pravdepodobne ze si ju stiahnes. Rozdiel medzi 6.06 a 6.10 je maly az zanedbatelny ,novsie verzie ,opravene zname chyby , v novsej verzii su novsie chyby:-), a tak. 6.10-ka by sa dala nazvat aj vyvojovou.
          • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 17:45
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Už jednoduchšie tie tipy neviem predložiť na tanier :-) Jednoducho skopíruješ príkazy do konzoly a keď budeš postupovať podľa návodu, získaš plnohodnotný operačný systém. Predtým si pozri napr. Ubuntu manuál Stana Hofereka, aby si bol v obraze.

            Neviem aké verzie máš na mysli, či distrá Ubuntu a Kubuntu alebo verzie 6.06 (Dapper Drake) alebo 6.10 (Edgy Eft). Ak chceš novšie veci nahoď si 6.10, stabilnejšia verzia je 6.06.1 (subjektívny názor). Ale každá verzia je po updatoch stabilná, podporu riešiť nemusíš.
            • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 18:20
              Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
              a tie tipy sú rovnaké aj pre kUbuntu Dapper Drake aj pre kUbuntu Edgy Eft, príp. pre Ubuntu 6.10 a pre kUbuntu 6.10?
              a nemusím tam dať aj tie príkazy pre Operu, nie?
              • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 18:35
                ***   Návštevník
                navodov existuje vela ,tento od Dumaru je pre Edgy
                ak chces pre 6.06 tak napr. tento alebo tento-ENG
                z navodu si vyber to co potrebujes ,ked nechces operu tak si nevsimaj veci pre nu.
              • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 18:38
                ----   Návštevník
                k/ubuntu edgy eft= k/ubuntu 6.10
                k/ubuntu dapper drake=k/ubuntu 6.06
                • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 18:43
                  Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                  Ja viem, že Dapper Drake je 6.06.1 a Edgy Eft je 6.10. Ale chcel som sa vtedy spýtať, či ten návod pre Ubuntu 6.10 je rovnaký ako pre kUbuntu 6.10 (tie nastavovania zdrojov balíkov).
                  thx
                  • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 19:21
                    ---   Návštevník
                    nie ,nie su spolocne , ale najde sa tam vela spolocneho ,akurat v istych pripadoch sa nieco riesi uplne inac
              • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 20:12
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Tak aby si sa náhodou nemýlil - Kubuntu (KDE), Ubuntu (GNOME), podľa dátumu vydania distra sú aktuálne verzie 6.06 (Dapper Drake), 6.06.1 (Dapper Drake - Update), 6.10 (Edgy Eft).

                Poinštalačné tipy sa líšia vo verziách len s repozitármi, keď prepíšeš repozitáre drapper na edgy a opačne, celý návod je totožný. Len v tom prípade doporučujem inštalovať podporu jazyka cez menu Language Support, je zbytočné nahadzovať tie, ktoré distro nevyžaduje (iné závislosti).

                A ešte jedna vec ma napadla, Ubuntu Dapper narozdiel od Edgyho zahrňuje crystal-style pre OpenOffice.
                • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 20:26
                  Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                  No vyberiem si zrejme ten kUbuntu Dapper Drake.
                  Všetkým Vám ďakujem za pomoc.
      • Re: Aký kUbuntu? 30.01.2007 | 21:55
        Avatar titanik mint  Používateľ