Multimedialne PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2007 | 21:02
Mario   Návštevník
Ahojte...mam taky nesmeli napad..mam doma staru sunku 350MHZ 256MB ram a neaky 3GB HDD...Chcel by som tam nahodit debian 3.1 sarge...cez netinstall..aby bolo co najmenej zatazeny..Podpora siete...Takze teraz k veci...
Ma vystup S-Video a mam TV s S-video..By som ten komp strcil do krabice a dala pod TV.prepojil kable...Chcel bay som to na filmiky...Filmiky by boli ulozene na inom PC cez siet...To som uz spravil ide to...Ale nasiel som schemu iRDA prijmaca dialkoveho ovladaca...a na doske je podpora irda..Ci by bol na ato neaky ovladac alebo tak..pod win je ich kopa... :) ja viem je to hlupost ale neodsudzujte ...
    • Re: Multimedialne PC 30.01.2007 | 21:37
      WlaSaTy   Návštevník
      schemy prijimacov irda cir boli na stranke projektu lirc a nevyzaduju ovladac pretoze ten je sucastou lircd, ale co mas za grafiku ze ti nesekaju filmy?
      • Re: Multimedialne PC 30.01.2007 | 22:44
        Mario   Návštevník
        Je tam Nvidia geforce 64MB..Takze byto islo by som prepojil PC s TV...a na tom pc by som to ovladal s ovladacom...napr...pohyb v mc sipka dole a hore...dam na ten film a zmacknem OK,pusti sa mi mplayer a hotovo...
        • Re: Multimedialne PC 30.01.2007 | 23:18
          WlaSaTy   Návštevník
          dzifors, to hej i ked na matrox g450 sa to nechyta :) ale co sa tyka distra, skus movix - ten bol navrhnuty presne na to co chces. ale bacha na jeho verziu, movix2 alebo movix, jeden z nich zakaproval a ci sa prebral, netusim.
          • Re: Multimedialne PC 31.01.2007 | 21:29
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            No podľa stránky mám pocit, že umrel celý movix :(
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Multimedialne PC 31.01.2007 | 22:03
              WlaSaTy   Návštevník
              pred rokom, ale to v pripade takejto synky asi nebude na zavadu. ale mal by mat informacie ako sa da znovu ozivit (prostredie ovladatelne dialkovum cez lirc, navod na pridanie ovladaca ...), predsa len bremeno GNU/GPL to nesie zo sebou :)
              • Re: Multimedialne PC 31.01.2007 | 23:48
                Mario   Návštevník
                Vyskusam a dam vediet...
                Este sa budem muset pohraamt s tym PC..
                • Re: Multimedialne PC 01.02.2007 | 00:05
                  Mario   Návštevník
                  Movix nie je to len LIVE...napalim system s filmom na jedno CD a pusti sa.a..ja by som chcel aby som na filmy pristupoval cez LAN...Len tak co som cital...mozna je to inaka
                  • Re: Multimedialne PC 01.02.2007 | 00:40
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ano, movix nie je len live. a pozerat filmy na linuxe mozes ak si pripojis sietovy disk ...
                    • Re: Multimedialne PC 01.02.2007 | 22:24
                      Mario   Návštevník
                      Takze dnes som isiel na instalaciu debianu...Napisalo vmlinuz disk error......Asi zle CD...Tak skusim Ubuntu...zas to iste...Uplne na kazdom distre linuxu...od DSL az po FC6..tak skusim win98..nechce nacitat disk...vymenil som tri disky...stale nic...Uz nervy vprdeli...Ok nasiel som este jeden podobny stroj...Pentium 2...Nahodim na disk Debian a pri pehodeny na ten PC napise kernel panic a stoji:(....asi sa na to vykaslem alebo pouzijem tu P2
                      • Re: Multimedialne PC 01.02.2007 | 23:14
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ked vytahujes zaprasene komponenty zo skladu, tak skontroluj ci su ok, ci maju dobre kable, ci nemaju zoxidovane kontakty, ci je zdroj dostatocny a funkcny aj po tolkych rokoch a ako ceresnicku, spusti tam plne zatazove testy (stresslinux). a na koniec, pozor na stare cdrom, tie nemusia precitat media vypalene na 52x
                        • Re: Multimedialne PC 01.02.2007 | 23:30
                          Mario   Návštevník
                          Kable som vymenil...zajtra dam vediet ako dalej
    • Re: Multimedialne PC 02.02.2007 | 00:47
      frankie   Návštevník
      caw man... pocuvaj, poslal by si mi schemu toho iRDA na mail frankie5@orangeportal.sk ?????
      • Re: Multimedialne PC 02.02.2007 | 07:37
        WlaSaTy   Návštevník
        ano, poslal. nechces k tomu este pribalit cely mirror projektu lirc? skus zadat do google carovne "lirc" slovicko a klikni na citim sa stastne.
        • Re: Multimedialne PC 02.02.2007 | 14:22
          Mario   Návštevník
          Fuha to bola noc...
          ten previt mi znicil 2 disky...ale uz to ide....fuha...zlaty debian..
      • Re: Multimedialne PC 02.02.2007 | 14:21
        Mario   Návštevník
        Ahoj..Skus http://www.lirc.org/
        alebo
        http://www.lirc.org/receivers.html
        • Re: Multimedialne PC 02.02.2007 | 14:26
          Mario   Návštevník
          Iha tu Nvidiu tam nemozem pouzit...Musim tam dat ATI Rage Pro Turbo AGP 2X chipset on-board lebo ako z nazvu je na doske...A ma S-video...Takze skusim nainstalovat blackbox a ovladace od ati..jaj :(