Objednávka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2007 | 20:08
Tom661   Návštevník
Objednal som si Mandriva 2007 1DVD 64bit intel, ale nemám informácie. Problém je v tom, že už pri spustení spadne KDE /3.4/, po reštarte a pokuse odoslať aj K-MAIL - nemožné ani len nastaviť......atď.
Mám 3CD verziu free Mandriva 2006.
Nepozná Grafiku, o sieťovej karte ani nehovoriac (pridal som do PCI inú než je na doske a bez problémov)
Samozrejme ak sa pokúsim prihlásiť na Vašu stránku neexistujem, ak sa pokúsim na novo registrovať, tak už to je registrované......
Kde to robím zle??. Internet mám od r. 1996
Stroj: MB Asrock ConroeXfire eSATA2, Pentium D 915, 2x512MB Dual Ch, Asus 7300GT, 160GB SATA II.......
    • Re: Objednávka 31.01.2007 | 21:26
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      instaloval si ovladace od nvidie? ci si konfiguroval X-ka to netusim. spusti kmail zo shellu a sleduj vypis. to ze mas internet od 1996 neznaci, ze by ti malo vsetko fungovat.

      ako rozbehat tu on-board sietovku mas tu:
      http://forums.suselinuxsupport.de/index.php?showtopic=36365
      • Re: Objednávka 31.01.2007 | 22:40
        Tom661   Návštevník
        Dik za radu, ale mam mandrivu 2006 a snad mi nepovies, ze mam preniest Sambu aj s nastaveniami. Toto je veru z mojho pohladu dlhe lakte. A co sa tyka sietovky na doske - furt mi to potom "akoby prepise" /dalsi start/ na IEEE 1394 Ipv4.........../eth0/ a neodstranim to nijako - leda aj s ext2...... Nepovedal som, ze by malo vsetko fungovat, ale stravit doslovne s takouto prkotinou noci uprav je akosi neprijatelne. Co sa tyka grafiky - sorry - som uz zblbnuty. Konfiguracia X-window je ok. K-mail, tak teraz mi uz pise, ze ani hesla nema kam dat - krasa
        • Re: Objednávka 31.01.2007 | 22:57
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          neviem preco spominas sambu? no na tej doske okrem klasickej on-board sietovke (realtek) je aj ieee 1394 (fire wire), a to je to to eth0. odstranit to mozes velmi jednoducho, nenatiahnes ovladac (dokonca nemusis ani preformatovat disk ;)).
          k tomu kmail-u: ma jedine napada ci ma prava zapisovat do konfig suboru, alebo kde si uklada data, je dostatok miesta na disku? tak skus ineho mailoveho klienta
          • Re: Objednávka 31.01.2007 | 23:19
            Tom661   Návštevník
            V poriadku, to je vsetko ok, len ta sietovka je PCIE s chipsetom 8111B a tu je pes zakopany.
            Samba je ina kategoria
            Skus poradit, kde stiahnem Mandrivu 2007 - ceske linky nejdu a nebudem pouzivat - torrent
            • Re: Objednávka 31.01.2007 | 23:29
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              je tazke navstivit oficialnu stranku mandrivy a pozret download sekciu kde sa nachadzaju zrkadla???

              http://www.mandriva.com/en/download/free
    • Re: Objednávka 31.01.2007 | 21:35
      m0d0r   Návštevník
      mandriva 2007 a KDE 3.4 to asi nie
      • Re: Objednávka 31.01.2007 | 22:45
        Tom661   Návštevník
        Zle som napisal - sorry - mam Mandrivu 2006 s KDE 3.4, cakam DVD s Mandrivou 2007 DVD pre 64bit a to som chcel povodne vediet, kedy pride postou. Asi prekladat a este sa snazit aj nieco riesit naviac to k sebe vobec nejde / myslim na seba/
        • Re: Objednávka 01.02.2007 | 08:46
          Sledo   Návštevník
          A nie je chyba niekde medzi PC a stolickou ? pleties 2^3.
          Pouzivam Mandrivu dlhe roky a posledne verzie 2007, 2006, 10.2 su chodive skoro vsade ... A pokial tam mas realtec, nevidim problem
          • Re: Objednávka 01.02.2007 | 19:30
            Tom661   Návštevník
            No, možno, až na to že
            spravujem sieť, konfigurujem
            klientov, ale vo.....!!
            A to som do stolového
            stroja dal PCMCIA card
            reader /Ricoh chip/, osadil FT1000 /
            T-Mobile/ a nič. Hardware
            konflikt nemám. A to, že je chodivá
            je pravda, preto som ju
            zvolil. ALE ten realtek
            to je koniec - vyskúšal
            som ST-Lab a x ďaľších
            a oni chodia, i keď nie hneď.
            2 a 3 sú preklepy. Pokiaľ
            myslíš na "tabuľky"
            Tá PCMCIA je tam kôli
            TV karte - načo kupovať
            DVE? /používam pre záznam
            videa. LifeView Trio Cardbus
            Inak dík