jEdit - programovanie v java

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.02.2007 | 02:12
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím

Mám taký maličký problém:

Tak trošku skúšam editor jEdit. Otvoril som v nom zdroják programu "AhojSvet" napísaný v Java.

Dá sa v tomto editore toto skompilovať a pustiť? Myslím tak ako je to v SciTE editore že tools -> compile. Je aj tu niečo takéto?
Nainštaloval som si všetky pluginy čo išli ale neviem to nájsť....

tomolc
tomolc
    • Re: jEdit - programovanie v java 01.02.2007 | 10:26
      Jaro   Návštevník
      Skus eclipse, alebo netbeans, tam sa to kompiluje hned a su to naozaj IDE.
    • Re: jEdit - programovanie v java 01.02.2007 | 15:30
      Martin   Návštevník
      Jednoznazne doporucujem Netbeans 5.5.
      • Re: jEdit - programovanie v java 01.02.2007 | 21:08
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Hej ale ako začiatočník som chcel skúsiť najprv editor
        - radia to aj v knižke - že IDE používať až neskvor....

        hmmmmmmm takže nikto nevie.... :(

        tak nevadí budem používať SciTE

        (ale j edit je fakt namakaný - dobré plugyny)

        tomolc
        tomolc
        • Re: jEdit - programovanie v java 02.02.2007 | 02:57
          Jaro   Návštevník
          Ak radia v knizke, ze IDE pouzit az neskor, tak to je dobra blbost. Bez IDE skus Hello world, ale potom uz skus IDE, Nikto ti nekaze nieco, kde sa edituje graficky, ale skor nieco ako eclipse v zakladnej vybave. To co by si robil rucne, za teba spravi eclipse, hovorim teda o zbytocnej praci. Ak to myslis s javou vazne, neverim, ze zostanes bez IDE. Uz v zakladnej vybave mas toho celkom dost, na com sa mozes ucit, pokial si uz v niecom inom ako jave robil.
          • Re: jEdit - programovanie v java 02.02.2007 | 03:05
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            lepsie ked sa nauci ako to chodi aj pod kapotou, a nie hned sa spoliehat na IDE.
        • Re: jEdit - programovanie v java 02.02.2007 | 03:27
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Ako vidím nikto sa tu poriadne nezaoberal hlavnou otázkou z toho usudzujem že jEdit na takéto účeli nikto nepoužíva.

          Áno IDE mám - Netbeans 5.5 - ale neviem v nom okrem kreslenia tlačítok, a "ahoj svet" nič robiť - Je tam privela volieb a ponúk. Naviše v knižke sa nehovorý ako ho používať (ani eclipse). Nikde som nenašie cz,sk návod (viac než 1str A4) na používanie Netbeans.

          jEdit používam stále na editovanie konfigou a tak - tak som ho chcel v začiatkoch použiť aj na javau.

          Skúste mi prosím poradť v hlavnom probléme - to čo nakoniec budem používať usúdim po prečítaní tej knižky a zvládnuti základov.

          tomolc
          tomolc
          • Re: jEdit - programovanie v java 02.02.2007 | 07:48
            WlaSaTy   Návštevník
            to bude asi tym ze jEdit je len editor a nie IDE, teda zrejme neobsahuje nastroje na spravu a kompilaciu projektov. existuje sice moznost pouzit plugin Console a v nom vykonat prikaz make, ale to bude asi potrebovat korektne makefile.

            takze ak chces IDE, tak pouzi Integrated Development Editor ako bolo spominane.
            • Re: jEdit - programovanie v java 02.02.2007 | 20:01
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              ok
              ďakujem

              tomolc
              tomolc