poslovenčenie Mozilly

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2007 | 13:16
Martin   Návštevník
Zo stránky mozilla.sk som si stiahol balíčky, ktoré by mi mali Mozillu poslovenčiť, ale keď ich skúšam nainštalovať, vypíše mi to hlásenie, že je nesprávne meno rpm súboru. Sú to balíčky firefox-2.0.0.1tar.gz. a firefox-2.0.0.X-sk-langpack.xpi.
Poradíte mi čo s tým?
    • Re: poslovenčenie Mozilly 08.02.2007 | 18:54
      ---   Návštevník
      to co si si stiahol (firefox.tar.gz) sa neinstaluje ale len rozbali a spusti.
      ked firefox spustis , staci ten xpi subor potiahnut mysou nad firefox a pustit (alebo cez menu File--Open file), otvori sa okno na nainstalovanie. A je hotovo.
      • Re: poslovenčenie Mozilly 08.02.2007 | 23:08
        Martin   Návštevník
        Vďaka za radu, s tým pretiahnutím balíčka xpi pomocou myšky by to aj išlo, až na to, že ešte musím prísť na to, ako Mozillu aktualizovať, dá sa to až s verziou firefox.2..... a ja mám 1.5.0.7. A návod na aktualizáciu pre Linux som na mozilla.sk nenašiel.
        • Re: poslovenčenie Mozilly 08.02.2007 | 23:28
          ---   Návštevník
          ake distro?
          neskusal si ten firefox co si stiahol?
          • Re: poslovenčenie Mozilly 08.02.2007 | 23:44
            Martin   Návštevník
            Mám Mandrivu 2007. Hľadal som v manuáli, čo som si stiahol z tohto portálu, ale na nič o aktualizácii Mozilly v Linuxe som tam nenarazil. Na mozilla.sk som našiel len návod na aktualizáciu pre Windows a mozilla.cz sa mi nedá otvoriť, neviem prečo.
            • Re: poslovenčenie Mozilly 09.02.2007 | 23:09
              Martin   Návštevník
              Takže: na mozilla.sk sú aj jazykové balíčky na poslovenčenie staršej Mozilly, aj pre Firefox-1.5.0.X. Stačí balíček stiahnuť na plochu, otvoriť Firefox, myšou balíček pretiahnuť na prehliadač Firefox a potvrdiť, že ho chcete nainštalovať. Po reštarte Firefoxu sa objaví už poslovenčená podoba.