Pripojenie sa na vzdialenú plochu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2007 | 22:01
Avatar _dodo Debian, Suse  Používateľ
V Ubuntu som nasiel moznost pripojit sa ku vzdialenej ploche windowsov, Nainstaloval som si z DVD KUBUNTU a tu to uz nie je. Neviete mi niekto poradit aky balik treba doinstalovat resp. kde to najdem..?
Dakujem

    • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 22:24
      WlaSaTy   Návštevník
      zavisi od toho co bezi na tych windows, ci je to RDP (rdesktop), vnc alebo napriklad symantec pc anywhere ...
    • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 22:27
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Na zdieľanie sa používa vnc. Ešte existuje KDE program krdc ktory sa dokaze pripojit na vzdialenu plochu.
      • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 22:54
        Avatar _dodo Debian, Suse  Používateľ
        Na windowsoch nebezi VNC ale klasicke zdielanie pracovnej plochy (sucast windowsov XP, 2003...)
        V ubuntu som to nasiel a chodilo to pekne ale tu to nasi nie je
        • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 23:02
          WlaSaTy   Návštevník
          a ten RDP (rdesktop) si preco neskusil, alebo cakas ze ti skoci do pocitaca aj sam?
    • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 23:49
      martin   Návštevník
      skus napr.:
      rdesktop -f -a 16 -r sound:local pocitac

      alebo:
      vncviewer -geometry 900x600+40+40 -Shared pocitac (pre windows existuje napr. tightvnc)
      • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 08.02.2007 | 23:59
        Avatar _dodo Debian, Suse  Používateľ
        No nainstaloval som ten rdesktop, az nato ze to nejde otvorit, teda nenabehla mi ikona ani v hlavnej ponuke.... a ani natvrdo ked ju xcem spustit tak nejde. Pripojit sa da iba cez konzolu ked za rkdesktop zadam adresu vzdialeneho PC.. ale furt lepsie ako nic...

        Vdaka, moc si mi pomohol....
    • Re: Pripojenie sa na vzdialenú plochu 09.02.2007 | 00:12
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      este by som doporucil nxserver a nxclient. je to tiez na zdielanie plochy, len viac bezpecnejsie