Linux zdielanie internetu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.02.2007 | 19:22
wsxe   Návštevník
prosim vas, potreboval by som poradit nejaku linux distribuciu, v ktorej by sa dalo v grafickom prostredi nastavit zdielanie internetu (NAT, na sposob XP) aj so smerovanim portov, proste taky domaci router a aby sa tam dal jednoducho nastavit aj ftp server, web server (apache) a vyhodou by bol aj VPN server. malo by to bezat na Pentium II 300 MHz, 128 RAM, 40 GB disk. dakujem za odpovede
    • Re: Linux zdielanie internetu 09.02.2007 | 19:33
      Avatar kookie gentoo,debian  Používateľ
      Na to je dobra lubovolna distribucia,jednoducha na instalaciu je napr ubuntu.Vecsinu nastaveni budes musiet robit aj tak manualne v terminali.Je zbytocne instalovat graficke prostredie ak sa tvoj router nebude inac vyuzivar,ale nenarocne je napr XFCE
      Be Linux
      • Re: Linux zdielanie internetu 09.02.2007 | 19:38
        wsxe   Návštevník
        ale ja by som chcel nieco mimo terminalu. proste jednoducho naklikat. co sa tyka toho NATu tak nieco ako je to v XP, a FTP a apache tiez len jednoducho ponastavovat. nie je take nieco?
        • Re: Linux zdielanie internetu 09.02.2007 | 19:43
          Lego   Návštevník
          ani nie.. v tom je ta krasa :) a potom konfigurovatelnost a kvalita.. ;) study !
        • Re: Linux zdielanie internetu 09.02.2007 | 21:44
          --   Návštevník
          ak chces klikat pouzivaj windows alebo si sam naprogramuj nejaku klikaciu utilitu (resp. ak nevies programovat niekomu zaplat aby ti to naprogramoval) - potom pochopis ze nastavavanie v terminali je neprekonatelne a ziadne klikatko - ani windowsovske!!! - nikdy nebude vediet urobit jednoduchym sposobom vsetko to co sa da urobit v terminali!

          prehladny navod pre nastavenie NAT na linuxe
          • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 01:16
            wsxe   Návštevník
            no vidim ze asi nepochodim... to ako vazne sa neda stiahnut nejaky taky programik ktory by to nahodil za mna do terminalu :D a ked nie, myslite ze som to schopny spravit ja sam ked mam s linuxom minimalne znalosti.
            • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 01:24
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nieco take existuje, vola sa to firestarter. ale ako kazde klikatko je obmedzene. a startovat grafiku na takom PC len kvoli tomu je blbost...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 01:31
                wsxe   Návštevník
                nad tym som tiez rozmyslal ze to nema vyznam... a nejaky navod na iptables na nete sa nenajde? a este na apache a ftp server pls
                • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 20:06
                  Avatar kookie gentoo,debian  Používateľ
                  co tak vyskusat nieco vyguglit.
                  tu je HOW TO na iptables http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/iptables-HOWTO.html#toc1
                  Be Linux
            • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 21:26
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Inak SuSE má grafické konfigurátory aj na apache aj ftp a aj na NAT. Ale inštalovať ho na taký komp by bola samovražda :D
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Linux zdielanie internetu 10.02.2007 | 21:27
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                yast, a nie je len v grafickej podobne ale aj pre textovy rezim.