Debian

Sekcia: Konfigurácia 11.02.2007 | 22:08
Josh   Návštevník
Dobry den......Mam debian stiahnuty na 2 DVD.Ale chcel by som aby to bolo iba na jednom CD ako len debian bez balickov + gnome..Neslo by to neako?Lebo notebook nema DVD romku a nechce sa mi sermovat s 18 CD.A debian som si moc oblubil.Dakujem
    • Re: Debian 11.02.2007 | 22:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      stiahni si netinstall cd a instaluj z netu.
    • Re: Debian 11.02.2007 | 22:48
      --   Návštevník
      mozes si napr. vytvorit z niektorych balikov vlastny repozitar (strucny priklad vytvorenia) a dat ho potom pripadne na dvd/cd
      • Re: Debian 11.02.2007 | 22:51
        --   Návštevník
        alebo si obsah instalachych dvd daj niekde na disk a nasmeruj tam apt v sources.list, pripadne to daj na iny pocitac a nasmeruj tam zdroje v sources.list (napr. cez nfs, samba, ftp... fantazii sa medze nekladu)
    • Re: Debian 12.02.2007 | 11:23
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      Mna by skor zaujimalo ako vytvorim lokalny repozitar na lokalnej sieti (ktora nieje pripojena na net). Neviete niekto ako na to?
      • Re: Debian 12.02.2007 | 15:48
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        apt-mirror a mirroruj DVD (snad sa to da)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Debian 12.02.2007 | 16:11
          skywaker   Návštevník
          Nestačilo by ti stiahnuť prve CD na ktorom je komplet Gnome, Gaim, Gimp ....
          • Re: Debian 12.02.2007 | 17:35
            Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
            Ak hovoris ku mne tak nie, je to siet bez pristupu na internet, a ja by som skor uvital nejaky podrobnesi postup, t.j. taky kde bod jedna bude "Vezmite 22 cd debianu" a posledny bod bude "Tym mate lokalny repozitar debianu funkcny."
            • Re: Debian 12.02.2007 | 17:55
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              /usr/share/doc/apt-mirror/ ?
              Debian. apt-get into it…
      • Re: Debian 12.02.2007 | 18:52
        --   Návštevník
        najjednoduchsi sposob je normalne si skopirovat napr. do /root/repozitar/cd-01, /root/repozitar/cd-02… obsah vsetkych cd/dvd a nasmerovat tam /etc/apt/sources.list - teda dat tam asi 20 riadkov vyzerajucich nejako takto:
        deb file:/root/repozitar/cd-01 stable main contrib

        a potom spustit aptitude update
        • Re: Debian 13.02.2007 | 00:08
          Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
          ale ten repozitár má byť na inom pc ako na tom kde budem instalovat debian, typujem ze na tom mojom novom lokalnom repozitare debianu treba spustit nejaku sluzbu ktoru bude "kontaktovat" balickovac z toho pocitaca kam budem debian instalovat tak je?
          • Re: Debian 13.02.2007 | 02:11
            --   Návštevník
            mozme si ten repozitar z druheho pocitaca spristupnit roznymi sposobmi - cez ftp server, nfs, sambu, http server apod beziacimi na tom druhom pc a spristupnujucimi nam adresare kde je nakopirovany obsah dvd/cd. ja tak mam jeden repozitar pre 2 pocitace a vsetko ide bez problemov.
            • Re: Debian 13.02.2007 | 10:05
              Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
              ok, cize ked spravim FTP server (napr. vo windows) a nakopirujem tam balicky zo vsetkych 22 cd a na inom stroji kde instalujem debian nastavim sources.list na ftp://ten.moj.server/ tak to bude fungovat?
              • Re: Debian 13.02.2007 | 18:41
                --   Návštevník
                do sources.list das 22 riadkov (lebo na kazde cd musi byt osobitny zaznam) z ktorych kazdy odkazuje presne na adresar v ktorom je obsah jedneho cd:
                deb ftp://server/repozitar/cd-01 stable main contrib

                presne ako som pisal vyssie a pojde to (samozrejme maniesto stable tam mozes zadat etch pripadne testing alebo unstable to uz podla toho ake mas tie cd).
              • Re: Debian 13.02.2007 | 18:45
                --   Návštevník
                vo windows to mozes v pohode skusit cez http server apache. len potom v sources.list namiesto ftp:// zadas http://