Zháňam SCSI radič (Košice)

Sekcia: Komunita 12.02.2007 | 23:55
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Odišiel mi SCSI radič Adaptec AHA-1542C ktorým mám pripojený taký hystorický kúsok - skener Mustek MFS-6000CX, nájde sa niekto v Košiciach komu sa v šuplíku povaľuje nadbytočný SCSI radič? (môže byť aj iný typ ale len ISA/PCI). Prípadne vymením za niečo z tohoto:

  • AMD-K6-2/300 + redukcia na socket7 či čo
  • S3 Trio64V+ PCI
  • SMC (asi EtherCard Elite 16 Ultra, ISA)
  • Realtek 8029 PCI
  • Trident TVGA 8900B ISA
  • asi 3ks Pentium 100, asi 2ks 486 a tak...
  • asi 2ks pentiové dosky + bežné črevá
  • 300 LOC v c/pascal/bash

    • Re: Zháňam SCSI radič (Košice) 13.02.2007 | 14:58
      WlaSaTy   Návštevník
      aj tebe tu chyba sekcia bazar? myslim ze by nebolo problemom vytvorit nove forum :-)

      inac k tomu radicu, skus povedat aku koncovku ma kabel ku scanneru alebo aku koncovku pozadujes (db25, cektronics, ...), tak ti skorej niekto ponukne zo starych zasob. a skus vyhladat stare spravy zo systemu ak ich este mas, moze byt ze tvoj scanner vyzaduje bud synchronny alebo asynchronny rezim a v inom jednoducho nepracuje. tym mozes predist sklamaniu a niekolko hodinovemu laborovaniu bez vysledku ako som to kedysi zazil ja :-)

      ps.: ja zas zhanam prevodnik USB to SCSI DB25 (scsi1 macintosh style), chcem pomaly odprasit jednu staru haraburdu a nemam kam pripojit moj prastary scanner takze nemozem ... (BA)
      • Re: Zháňam SCSI radič (Košice) 13.02.2007 | 15:38
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        Nepredpokladám že roztavené a zadymené okolie integrovaného obvodu je problém nastavenia synchrónneho alebo asynchrónneho režimu ;). Inak konektor je centronix 50
        • Re: Zháňam SCSI radič (Košice) 13.02.2007 | 16:14
          WlaSaTy   Návštevník
          to viem ze ked vyhori scsi radic tak to nie je problem prenosoveho rezimu ale moj scanner vyzadoval asynchronny rezim a to nie vsetky stare radice zvladaju. teoreticky to moze nastat aj u teba, dostanes radic ktory nepojde v tebou pozadovanom mode a ostanes na bode mrazu :-)

          ps.: ja tam mam aha1515 aj s poistkou nech to nezhori ale ten ma externy konektor DB25 ako som spominal