Napalovanie pod Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2007 | 09:57
rivatnt2   Návštevník
No mam Ubuntu, pravidelne aktualizujem, a aj nejake nove veci davam. Som spokojny, ale mam problem. Chcem napalovat. hudobne cd, avicka, mpegcka na dvd a tak. gnome baker mi moc nejde. no dam mu vypalit cosi a bud ani nezacne alebo chce napalovat 300 min, co vacsinou sekne. potrebujem cosi cim by som mohol napalovat dobre. nejaky program, viem ze ich je vela ale nejaky s ktorym mate skusenosti, mohli by ste mi poradit? viem ze chcem asi moc ale nieco ako Nero by sa nenaslo (vychadzam z toho ze kopu veci je 10x lepsich ako na windows)?

Linux mam asi 4 mesiace a som bezna lamka. hladat som pouzil ale pise ze nic nenaslo. za radu dakujem.
    • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 10:38
      rasto   Návštevník
      k3b
      • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 12:06
        Avatar srigi   Používateľ
        Presne tak, casto sa stava ze QT aplikacie nemaju obdobny protiklad v GTK+. Toto je presne ten pripad GnomeBaker vs. K3B, podobne je RhytmBox vs. Amarok.

        Nainstaluj si to K3B, ale koli zavislostiam sa pod Ubuntu bude stahovat vsetko co suvisi s QT, cize download bude cca 120MB a po rozbaleni bude zaberat cca 400MB.
    • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 10:41
      WlaSaTy   Návštevník
      nero sice nepoznam ale prvotny problem je v podporeni vypalovacky, respektive zapnuti DMA. co je to za kus, ake ma kable, aky je radic a ako je skonfigurovana vypalka?
      • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 11:09
        rivatnt2   Návštevník
        hej, dik za ten k3b ale nejde mi s nim vypalovat mp3 do cd audio formatu. toto sa to uz riesilo ale ku nicomu tam nedoslo. su na to nejake kodeky?
        • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 11:41
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          audio cd napalis cez Serpentine Audio CD creator
          dreamwalker
        • Re: Napalovanie pod Ubuntu 20.02.2007 | 14:34
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Aby ti K3B pálilo mp3 súbory do audia, musíš nahodiť balík libk3b2-mp3. Zaujímavý napaľovací program založený na GTK je Brasero, ale aj tak v Ubuntu preferujem GnomeBaker.