Ako napojit pocitac na druhy pocitac?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2007 | 19:42
Avatar Slavo Ubuntu  Používateľ
Cafte! Takze som lama a moj problem spociva ze som v anglicku. Vlastnim pocitac X. Doma na Slovensku maju pocitac Y. Nepoznate nejaky dobry jednoduchy navod ako by som sa pomocou Xiek napojil na pocitac Y? Co najjednoduchsie, prosim lebo doma su pri pocitaci su este vadsie lamy. Dakujem!
Ubuntu 9.04 Beta Atholon 6000+ 2G Ram Nvidia 8600GTS
    • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 19:46
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      A doma mas tiez linux alebo win?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 19:57
        Avatar Slavo Ubuntu  Používateľ
        No to som hlupak. Aj tu mam Ubuntu aj doma mame na Slovensku mame Ubuntu. To je prave ten problem ze oni aj ked sa snazia maju problem s nejakymi doladeniami. Inak musim sa pochvalit ze mam doma prvu rodinu co nepoznaju windows ale od zaciatku sa ucia s Linuxom. Zatial su velmy spokojny.
        Ubuntu 9.04 Beta Atholon 6000+ 2G Ram Nvidia 8600GTS
    • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 19:56
      Avatar nardew debian  Používateľ
      doma mas verejnu/privatnu ip?
      • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 19:58
        Avatar Slavo Ubuntu  Používateľ
        Ako sa da zistit ci mam verejnu/privatnu ip?
        Ubuntu 9.04 Beta Atholon 6000+ 2G Ram Nvidia 8600GTS
        • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:30
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ako sa doma pripájaš na internet? Cez nejakého poskytovateľa? Alebo máš net od suseda?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:33
          WlaSaTy   Návštevník
          www.mojeip.cz

          tie pocitace maju vobec aky operacny system? ale co, vnc je multiplatformne ... a da sa spustit pomaly aj z mobilu.
          • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:38
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            toto je ovela lepsie:
            http://whatismyip.org/
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:54
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, je to prehladnejsie, ale nenajde to IPku z vnutorneho segmentu ak sa ide cez NAT. Teraz som si zapol masox vo virtuale a cesi z toho vysli lepsie, povedali aj vnutornu a to je podstatne.
              • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:58
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Mne vnútornú IP neukáže. Dokonca môj router neodpovedá ani na pingy
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:59
                  WlaSaTy   Návštevník
                  kto, ty cesi alebo ta organizacia?
                  • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:00
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Aj aj
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:20
                      WlaSaTy   Návštevník
                      muhaha ...
                      • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:42
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        To je snáď vtipné? Mne to nevadí
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:54
                          WlaSaTy   Návštevník
                          no, pokial si vypnem javu aj ja, tak mi to tiez nezobrazi.

                          samotne http spojenie nedokaze povedat o NAT veci pokial to nepreposiela napriklad proxy alebo sa tam nenasomruje nejaky java applet, java script alebo flashovy bullsh... popripade pokial nie je prehliadac tak sprosty ze nebonzuje o zivatelovi privela dat ... NAT sa da detekovat velmi tazko ale ide to. su rozne fingeprinty ktore zanechava ale jeho detekcia aj tak nie je trivialna.
                          • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:57
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Aha to bude tou javou. V opere mi neide. Vo firefoxe to už vypísalo. Je to haluz
                            Napríklad TTL paketu sa dá použiť na detekciu NATu, keďže sa každým skokom zníži. To by ale nezistilo IP.
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:52
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            >tie pocitace maju vobec aky operacny system?

            Hore písal, že Ubuntu
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:57
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              mozno niekto Ubuntu nepovazuje uz ani za operacny system.
            • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 20:58
              WlaSaTy   Návštevník
              ale to je jedno.

              na dialku asi nebude editovat obrazky, pozerat filmy a konfiguracia sa lpsie robi cez ssh. on bude s najvecsiou ravdepodobnostou obcas pouzivat vzdialene pripojenie na beziacu session takze vnc je pre neho idealne. ja to mam dost podobne, na vzdialenom stroji si zapnem x11vnc a pripojim sa napriklad cez hociktoreho vnc klienta (hoci aj tightvnc) a mozem robit co sa mi zachce ... samozrejme len do kapacity upstreamu linky vzdialeneho kompu.
              • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 15:20
                Avatar titanik mint  Používateľ
                alebo rozbehat vnc cez ssh tunel
                • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 16:45
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no sak ja to tak mam :-)
    • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 21:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus freenx, viac na http://applications.linux.com/article.pl?sid=06/05/05/1718238&from=rss
      • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 22:21
        Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
        a vie mi niekto povedat ako zosietovat linux (suse 10.2) a windows xp.. ak sa to pravda da čo myslim ze hej..
        • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 22:59
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          Skús hamachi, je to program ktorý ti urobí virtuálnu lan(VPN) cez internet a je jednoduchy na používanie. Večšinou ho používajú hráči (hraju cez internet ako po lan).
          Pouziva sa jednoducho je zadarmo a funguje aj pod Linuxom aj pod Windowsom

          Nemáš zač.
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
          • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 21.02.2007 | 23:04
            Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
            To predtým bola odpoveď pre netta.

            Salieri19:

            Použi samba (ak ti ide o zdieľanie súborov a tlačiarní), ak tie 2 PC niesu na jednej LAN tak použi to ćo som napísal predtým a potom sambu
            There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 12:00
              WlaSaTy   Návštevník
              sambu cez pol europy? netvrdim ze to nejde ale rychlejsie je preniest zodpovedajuce subory (ak to vobec bude potrebovat) cez scp a vytlacit ich lokalne.
              • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 12:22
                Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
                No to ano, ale iba v pripade že ide o zopár suborov. Pokiaľ však chce permanentné riešenie pre zdieľanie dat. Tak je lepšie riešenie samba.
                There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
                • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 13:57
                  WlaSaTy   Návštevník
                  a dobry upstream na obidvoch strojoch, niekedy nestaci ani 128 alebo 256 ktore sa bezne davaju klientom na 1 alebo 2Mbps. a samozrejme vypnut p2p zdielanie ...
                  • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 17:05
                    Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                    ja idem skusit tu sambu a mam pc v jednej sieti takze zatim alhoa hadam sa podari
                    • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 18:05
                      Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                      no tak pripojit sa na danu uživatelsku skupinu pripojim aj vydim druhy pc ale pripojit mi nan nejde :( neviete poradit prečo? podotykam ze siet je moja cize nemam nejake blokovanie adt.. a pred tym to na winšrotoch išlo takze neviem kde može byť červik
                      • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 18:08
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        A z ktorého počítača na ktorý to neide? Môže byť, že nemáš dobre nastavené práva pre samba server
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 20:01
                          Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                          no nejde to z mojho na priatelkin pc co ma win.. ale ked som tu vcul u nej tak vydim moj pc aj adresare čo som povolil ale ked ich chcem otvorit pyta uzivatelske meno a heslo ( počas pisania som to heslo pochopil ake ma byt :D ) cize z windows ide ale z linuxu sa nenapojim na windows i ked pocitac ako taky vydim
                          • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 20:03
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Tak je zle nastavené zdielanie na windose. Heslo na linux pýta lebo tam treba do samby vytvoriť nejaký účet. smbpasswd -a uzivatel - Vytvorí užívateľa a priradí mu heslo.
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 22:33
                              Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                              ok a čo mam teda zmenit na winšrote xp? bo tam je iba jednoducho povolene zdielanie a je nastavena spoločna pracovna skupina tot všetko
                              • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 22.02.2007 | 22:36
                                Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                                bo zobrazi mi počitače v sieti a ked kliknem na jeden tak mi otvori nove okno a načitava chvilku a potom bum chyba neda sa pripojit k hostitelovi.... nemusim mat nejak sambu aj na windowse ?
                                • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 23.02.2007 | 17:35
                                  Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                                  bolo to v firewallu v linuxe lebo ked ho vpynem ide to .. len včul ako to nakonfirurujem aby firewall isiel a isla aj siet
                                  • Re: Ako napojit pocitac na druhy pocitac? 23.02.2007 | 23:08
                                    Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                                    dakujem za rady ide všetko :D