Inštalácia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2007 | 13:45
NVIDIA   Návštevník
Musel som preinštalovať MANDRIVU 2007
Teraz neviem-nedovolí nainštalovať nvidia ovládač. Stále píše akúsi chybu s jadrom, dosť dobre nepochopiteľnú.
Postup:
nvidia-xconfig všetko OK
vypnutie X-server/podľa návodu
telinit 3
Inštalácia shell scriptu - chyba jadra - ale aká?
Tu som skončil
Predtým som to mal OK, teraz to nejde????
Intel 915, 4GB RAM DDR2 v Dual, EN7300GT
vie niekto poradiť?
Dík
    • Re: Inštalácia 25.02.2007 | 13:49
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      aka chyba? nesedi verzia jadra?
    • Re: Inštalácia 25.02.2007 | 13:50
      ---   Návštevník
      nevie!!!
      tak ty sa nas pytas aka chyba jadra?
      Kde je vypis tejto chyby?
      • Re: Inštalácia 25.02.2007 | 18:05
        NVIDIA   Návštevník
        To sa pýtam, pretože to je konflikt 64bit a 32bit a nie "čísla" verzie jadra!!!!
        A výpis? rád by som ho poskytol, ale vidím ho len chvíľu, keď mi to oznámi driver a nestihnem ani len ťuknúť do klávesnice.
        Mimochodom - citujem "nevie!!!" - má byť čo?
        Dík

        • Re: Inštalácia 25.02.2007 | 18:15
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          hm, tak co ti brani si stiahnut spravnu verziu ovladacov pre spravnu architekturu? bud 32 bit alebo 64 bit
          • Re: Inštalácia 25.02.2007 | 18:53
            NVIDIA   Návštevník
            Architektúru mám "EM64T" takže to je jednoduché, ale nepracuje. Ten shell script .*-9746-.* robí ťažkosti. No jednoducho neviem povedať čo to spôsobuje.
            Keď sa na to celé pozriem, tak vlastne od začiatku tejto inštalácie /Mandriva 2007/ mám tento problém - s grafikou - ak to pôjde takto ďalej, vrátim sa k 2006 - i keď bol povedzme menší.
            V 2006 chodila ok grafika, zvuk, vypaľovanie..... Teraz nemám ani archivátor, ani napr. K3b..... Všetko je akési zvláštne. Zatiaľ som si nie istý problémom, ale od včera som ešte nespal a idem po chybe, ale to nevyzerá dobre.....
            • Re: Inštalácia 26.02.2007 | 17:12
              WlaSaTy   Návštevník
              Nvidia installer je pripraveny aj na moznost ze sa pocas instalacie nezmesti vystup na obrazovku a preto ho pise aj do logu. takze co je v tom logu?
              • Re: Inštalácia 27.02.2007 | 13:57
                NVIDIA   Návštevník
                Plne suhlasim, len log je taky isty ako pocas prvej instalacie, ked mi to chodilo

                Problem je v tom, ze sa na
                sieti objavil novy ovladac,
                ale zatial neviem ako nan.
                Totiz tam je nieco ine ako x-config/hoci ho nepouzivam, robil som to manualne

                Problem spociva v tom, ze ked aj nainstalujem ten ovladac, vypisuje, ze na sieti je aj iny - chcete ho stiahnut? a potom chyba.

                Inac dakujem