Aky modul chce sietova karta?

Sekcia: Hardware a Drivery 25.02.2007 | 22:51
Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
Ako zistim aky modul chce sietova karta? Malo by to byt neinteraktivne a vo forme skriptu, napr. Broadcom 4400 chce b44, SMC karta chce smc-ultra, atd...
    • Re: Aky modul chce sietova karta? 26.02.2007 | 09:15
      WlaSaTy   Návštevník
      nieco ako udev/hotplug?
      • Re: Aky modul chce sietova karta? 26.02.2007 | 10:07
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        No neviem, udev hotplug mam, normalne mi funguje, napr. pre zvukovku natiahne vsetky potrebne modulu ale sietovku nie. Proste musim dat modprobe b44 aby isla siet. na druhom kompe modprobe smc-ultra. To ze su to tieto dva moduly som zistil na webe rucne ale ja by som to potreboval automaticky takze ako?
        • Re: Aky modul chce sietova karta? 26.02.2007 | 13:16
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano a presne koli tomuto sa obladace zvyknu kompilovat na mieru tak, aby ich system nemusel natahovat pri starte. Dalsia volba je upravit danu konfiguraciu aby ti to natiahlo pomocou standardnych nastrojov. Ale ak si chces vyvinut vlastne nastroje, tak si pozri ako je riesene parovanie pci.ids a aka je struktura pci_device_id pre ten dany ovladac v kerneli. Obcas sa stane ze len nie je zadane dane ID Pci zariadenia a jadro to samo nenajde, obcas sa stane ze je to tam schvalne vynechane pretoze zrovna dana karta blbne.

          vela zdaru ...

          alebo jednoducho pouzi algoritmus ktory je podobny tym z LiveCD ktore ti nacitaju do pamete v ramci inird vsetky ovladace, niektore sa mozno chytia ...
          • Re: Aky modul chce sietova karta? 27.02.2007 | 15:22
            Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
            cize nieco ako:

            #!/bin/bash
            for i in `zisti_pripojene_sietovky`; do
              [ "$i" = "Broadcom 440" ] && modprobe b44
              [ "$i" = "SMC Ether Card Elite 16 Ultra" ] && modprobe 8390 smc-ultra
              ... atd ...
            done
            • Re: Aky modul chce sietova karta? 27.02.2007 | 15:52
              WlaSaTy   Návštevník
              Takmer, az nato ze je vhodnejsie pouzit ciselne VendorID a ProductID tak ako je v uvedenych dokumentoch. String ktory vidi koncovy uzivatel/spravca je len preklad z pci.ids a ten je vzhladom na teoriu relativity nekompletny.
              • Re: Aky modul chce sietova karta? 27.02.2007 | 22:12
                Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
                ok, a isa karty?
                • Re: Aky modul chce sietova karta? 27.02.2007 | 22:25
                  WlaSaTy   Návštevník
                  vtipalek, to si videl niekde v slovniku? ak ano, tak sa tam pozri este raz a najdi si aku mali podporu PNP o ktorej sme sa doteraz bavili.
                  • Re: Aky modul chce sietova karta? 28.02.2007 | 00:05
                    Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
                    normalne sa pytam lebo to nevim, smc-ultra je do ISA takze jak? Neda sa identifikovat isa karta?
                    • Re: Aky modul chce sietova karta? 28.02.2007 | 00:26
                      WlaSaTy   Návštevník
                      pokial nie je ta karta v prevedeni ISA PNP tak jediny sposob ako ju garantovane spojazdnie je pozriet ako ma nastavene jumpre.

                      ano, PNP vieme co znamena ale ze to bol standard az v PCI zariadeniach, to si uz pameta len google a tam sa o tom mozes docitat nieco viac. mozno sa tam docitas ci mas tu kartu dokonca v kombinovanom prevedeni (nastavenie bud cez jumpre alebo cez pnp). vela zdaru.
                      • Re: Aky modul chce sietova karta? 28.02.2007 | 00:35
                        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
                        ??? Neplet sem pnp, ja sa pytam ci viem identifikovat ze aka isa karta je pripojena ???
                        • Re: Aky modul chce sietova karta? 28.02.2007 | 00:43
                          WlaSaTy   Návštevník
                          garantovane to nevies identifikovat, automaticka identifikacia hw bola az sucast pnp o ktorej sa uz nemas chut bavit takze to sem uz nebudem pliest. pokial system nevie co je to za kartu, tak sa to este moze pokusit odhadnut sposobom ktory som spominal vcera na obed.