Ako zapnut podporu NPTL v kerneli.

Sekcia: Konfigurácia 05.03.2007 | 12:54
Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
Pri pokuse rozchodit wine zahlasilo ze potrebuje Glibc s NPTL. Na webe som zistil ze tie glibc ktore mam NTPL maju ale kernel musim pouzit 2.6, nie 2.4. Problem je v tom ze ja mam kernel 2.6 ale kompiloval som si ho sam a zrejme som na nieco zabudol. Neviete kde sa zapina (zrejme pri kompilacii) podpora NPTL v kerneli. Hladal som v menuconfig ale nejak som nic nenasiel.
    • Re: Ako zapnut podporu NPTL v kerneli. 05.03.2007 | 13:47
      Avatar srigi   Používateľ
      V kerneli tu podporu nezapnes. NPTL je v GLIBC, takze ak ju kces zapnut musis si prekompilovat tento balik, ale prekompilovanie GLIBC znamena velmi pravdepodobne rozdrbanie systemu, lebo vsetkok SW v Linuxe je zlinkovany oproti GLIBC. Vid napr. tuto Gentoo wiki stranku. Je tam vydiet ze po zapnuti NPTL sa musi prekompilovat cely system od zakladu.

      Najjednodusie je zmenit distro, ktore ma uz podporu.
      • Re: Ako zapnut podporu NPTL v kerneli. 05.03.2007 | 14:58
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        Ty mofo! Ved som napisal ze GLIBC MAM S PODPOROU NPTL. Ide o to ze wine nejde s 2.4 kernelom len s 2.6. Ja som si kernel 2.6 kompiloval sam a zjavne som si zabudol zapnut nieco co je v 2.6 a nieje v 2.4 a wine to kvoli pozivaniu NPTL chce!. Neviem ci som to dostatocne zdoraznil, poviem to este raz. MOJE GLIBC PODPORUJU NPTL.
        • Re: Ako zapnut podporu NPTL v kerneli. 05.03.2007 | 15:09
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ano to je normalne ze glibc ti podporuje nptl, nakolko nptl je efektivnejsie a lepsie ako klasicke linuxthreads.
        • Re: Ako zapnut podporu NPTL v kerneli. 05.03.2007 | 15:25
          Avatar srigi   Používateľ
          Heh. Toz sry, nevydel som to. Skus sa nejako pohrabat v dokumentacii zdrojakov ci nieco nenajdes. Pouzi nejake to grep s NTPL na /usr/linux
          • Re: Ako zapnut podporu NPTL v kerneli. 05.03.2007 | 17:26
            Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
            skusil som `grep NPTL /usr/src/linux-2.6.19/.config` ale nic nenaslo