Pad gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.03.2007 | 12:18
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
Dobry den, po zamrznuti pc som ho resetol, ale potom mi nenabehlo adni jedno sedenie: Gnome, XGL...nic. No a tak som skusil teda na zaciatku vybrat Zachranny GNOME (nie recovery v boot menu, ale GNOME zachranny uz po nacitani kernelu). No a ten mi takisto nenabehol korektne..nie je tam ziadny panel, ba cierna plocha s mojimi ikonkami...a na zaciatku spustania tohto GNOME zachranneho sedenia mi vyskocia tieto hlasky :
Vyskytla sa chyba pri nacitavani alebo ukladani konfiguracnej informacie pre update-notifer Niektore z vasich konfiguracnych nastaveni nemusi pracovat spravne.
"to co je ciernym, tak podobne hlasky vyskocia len s tym inim ciernym...cizenautilus, evolution-alarm-norify, gnome-panel, print monitor, gnome-session"

a ked kliknem na detaily tak tam su vsade tieto texty:
Pridanie klienta do serveru zlyhalo, chyba COBRA:IDL:omg.org/COBRA/COMMON_FAILURE:1.0

predposlednou hlaskou, takou vecsiu je toto :
Pri spustani demona nastavenia GNOME nastala chyba.NIektore veci ako temy,zvuky,alebo nastavenia pozadia nemusia spravne fungovat.Posledna chybova sprava bola: Unable to deterine the address of the message bus (try 'man dbus/lunch' and 'man dbus/daemon' for help)
GNOME sa napriek tomu pokusi po najblizsom prihlaseni restartovat demona nastaveni

a posledna hlaska:
Chyba GConf:Pridanie klienta do zoznamu serveru zlyhalo, chyba COBRA:IDL:omg.org/COBRA/COMM_FAILURE:1.0
Vsetky ostatne chyby budu zobrazene v terminali

Prosim ako to napravit aby som mohol co najskor pracovat
Za odpovede dakujem
    • Re: Pad gnome 06.03.2007 | 13:30
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      No tak podarilo sa mi to vyriesit takto..otvoril som si MC a zmazal som tieto subory v domovskom adresari ::
      .gconf, .gconfd, .gnome, .gnome2, 
      .gnome2_private, .ICEauthority, .Xautohority
      

      a Gnome nabehol akokeby bol zcisto novo nainstalovany ;)