tycoon - legalna hra???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.03.2007 | 16:42
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. mam nasledovnu otazku. v manualy chcem vymenit velky a zbytocny obrazok hry bf wesnoth za navod ako pod ubuntu nainstalovat open ttd. openttd sa da stiahnut z netu ako open source projekt, ale na svoju funkcnost potrebuje original verziu. teda aby som bol presny - potrebuje 6 suborov.

ak by som teda urobil v mojom navode kusok o instalacii, a a na svoju stranku by som umiestnil 6 potrebnych suborov, tak by to bolo legalne? alebo teda moze to v manualy byt?

asi nemusim pripominat, ze original transport tycoon deluxe sa prestal predavat v roku 1999
    • Re: tycoon - legalna hra??? 06.03.2007 | 19:01
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ked to je dostupne na download na oficialnej stranke a nie na wareze alebo torrente, je asi licencia GNU/GPL nemyslis ? :) A kedze je to naviac OPEN Transport Tycoon Deluxe, o jeho legalnosti mozu uvazovat iba admini NBU SR.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: tycoon - legalna hra??? 06.03.2007 | 19:10
        Elven   Návštevník
        slniecko moje krasne... hra open TTD je zdarma a open source. ale aby si ju mohol hrat, tak musis mat aj povodnu komercnu hru, ktora sa uz nepredava. na stranke vyvojarov open TTD nie je moznost stiahnut original TTD. ale zas TTD je na strankach starych hier volne k stiahnutiu...
      • Re: tycoon - legalna hra??? 06.03.2007 | 19:11
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Jaj no ja neviem, asi som sa zmylil, fakt som na pochybach, kedze na linuxsoft.cz maju napisane SW naroky: originální CD se hrou ale pritom tam maju odkaz na download, som divny ja alebo oni? :D
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: tycoon - legalna hra??? 07.03.2007 | 17:39
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      open TTD je sice GPL, ale tych 6 orig suborov musis mat legalne. Tzn. musis vlastnit original CD, ktore si si kupil napriklad v bazare za smiesny peniaz.
      Vystavenim suborov na web sa vystavujes riziku moznej zaloby, aj ked, kde niet zalobcu, tam niet ani sudcu. Risknut to mozes. Radsej napis autorom hry, ci to mozes vystavovat. Ak ti daju suhlas autori, mas sancu vyhrat pripadny sudny spor. Ale potom preco uz nie su na strankach open TTD, ze?

      Taktiez exituje klon tejto hry, ktory je free, a vola sa Simutrans.
      Ak mate Suse, tak si jednoducho stiahnite balicek.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: tycoon - legalna hra??? 07.03.2007 | 18:27
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Ak by ste chceli Simutrans, tak ja môžem dosvedčiť, že je to dobrá hra. Sú tam veci, ktoré v Tycoone nenájdete. Ale je to, samozrejme, trochu iné.