emerge portage vypis hadam pomoze

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2007 | 00:24
Lieskovy orech   Návštevník
Taze dnes som ten obsiahly vypis ukoncil ctrl + c a toto vypisalo: make[4] *** [format-librep.lo] Interrupt a take. dalej make[3] make[2] make [1] a make Interrupt a posledny riadok je /usr/portage/sys-devel/gettext/gettext-0.16.1.ebuild: src_compile aborted; exiting. Inak by to zas trvalo hodiny a nic z toho bo sa to dakde zasekne...neviete preco mi to robi? Dakujem
    • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 00:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      myslis tie vypisy? lebo si to asi stopol :)

      jak zasekne? mozno sa to linkuje
      • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 00:47
        Cyy   Návštevník
        Ale pri emerge portage sa ma nieco kompilovat...ja viem ze som to stopol ale keby som to nestopol tak to trva aj 5 hodin vkuse...furt len daco pise a uz som si aj isty ze je to kompilacia...ked som spustil emerge portage po ctr c odznova tak som stihol zaznamenat toto:

        Compiling source in /var/tmp/portage/gettext-0.16-1/...
        a normalne ukazovalo ako robi makefile , ako kontroluje vystup kompilatora (ze a.out) a tie rozsiahle vypisy to bude asi kompilacia ale coho??? Akoze ked budem vediet ze to ma trvat 10 hodin ta v poho ja tych 10 hodin pockam nech si to kompiluje co chce ale mi vadi ze na forach co sa pytam im emerge portage trva max 30 sekund a mne sa to rata na hodiny... a to uz neni normalne. Vdaka za pomoc inak
        • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 01:21
          --   Návštevník
          aky bol presne prikaz ktory si zadal? emerge ...? ake stare mas portage?
          na akom stroji to ide (procesor...)?
          kompilacia moze byt niekedy neuveritelne dlha, najma pri vacsich programoch alebo na salbsich strojoch. ak mas gentoo tak s tym musis pocitat.
          • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 01:26
            Cyy   Návštevník
            zadal som emerge portage, portage som tahal latest z gentoo sk...ja gentoo nemam nainstalovane ja ho instalujem...procesor je 1,86 pentium M, 1 GB ram...mne ide o to ze vsade kam som na forum pisal mi vraveli ze emerge portage im trva zopar sekund, mne hodiny... strasne by som chcel mat gentoo ale neviem sa dostat cez tento krok...inak postupujem podla handbooku co je na nete..kontroloval som aj chechskum na stage3 aj portage ale neviem co sa kompiluje ked spustim emerge portage...fakt uz neviem teda
            • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 13:46
              Avatar srigi   Používateľ
              Tak ma napadlo, nemas moc prehnane USE flagy, ked sa to kce vsetko kompilovat?
              • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 13:54
                --   Návštevník
                mozno by to chcelo najprv si to vyskusat nainstalovat s minimalnymi zasahmi do predvolenej konfiguracie.
                • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 14:52
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hm, ak to pri pouziti predvolenej instalacie z LiveCD iba replikuje nastartovany system, tak by kvazi instalacia mala trvat par desiatok sekund az radovo minuty :-) ved je to len nahranie upraveneho cd na disk.

                  otazkou je naco potom take gentoo ked si ho clovek neprerobi na svoj obraz, to uz moze pouzit napriklad kororaa ktora je na nom zalozena a synchronizovat ju na gentoo (pozor na chladenie notebooku). ale na druhu stranu to ma vyhodu ze sa s takym systemom da pracovat ihned po instalacii a popritom sa da aj prerobit tak ako si to clovek predstavuje:-)
                  • Re: emerge portage vypis hadam pomoze 10.03.2007 | 21:31
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Gento ide naistalovat, na mojom booku, v pohode v chroote. Ak kces mozeme preberat instalaciu krok za krokom, idealne by bolo keby si dosiel na IRC, ale mozeme aj takto cez forum.

                    Kcem aby si si to Gentoo nainstaloval, uvidis ako Ta obalamuti ta moznost zvolit si v podpore na urovni kniznic, toto je proste na Gentoo ta najlepsia vlastnost.