prehravanie multimédií

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.03.2007 | 12:31
Bilko   Návštevník
Prosim poradte mi ako sa v linuxe daju prehravat multimedia typu DVD a divx, cez kaffeine sa ani nesnazim, nainstaloval som xine, win32 kodeky, kniznicu libdvdcss, xvid kodeky a stale to nejde. vzdy napise (v xine) chybu a ked dam pozriet detaily tak tam mam toto:
xine: nalezen demultiplexni modul: image demux plugin
xine: nelze nalezt vstupní modul: modul pro vstup ze souboru
xine: nelze nalézt vstupní modul pro MRL dvd:/
xine: vstupní modul nemúže otevrít MRL dvd:/

mam SuSe 10.2
poradte posim som zaciatocnik, takze polopate :-)
    • Re: prehravanie multimédií 11.03.2007 | 12:58
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      V prvom rade si odober zo SuSE všetko čo sa týka xine, či už amarok, amarok-xine, kaffeine, xine-lib. Pozri si stránku Hacking openSUSE, pridaj si podľa návodu zdroj packman.unixheads.com/suse/10.2 a aktualizuj z netu. Nahoď balíky ako aj v SuSE 10.1 kľudne aj cez YaST. Tu máš pár ďalších repozitárov, možno ich niekedy využiješ :-)
      • Re: prehravanie multimédií 11.03.2007 | 18:49
        jann   Návštevník
        a nedalo by sa to spraviť že si stiahnem nejaký balík rpm a ten ninštalujem??
        • Re: prehravanie multimédií 11.03.2007 | 19:04
          ---   Návštevník
          co sa ti na tom nepaci ,raz nastavis zdroje balikov a potom uz len klikas a instalujes.
      • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 15:26
        Bilko   Návštevník
        prosim Ta posli mi presny, podrobny navod AKO mam ten linux rozzchodit tak aby sa na nom dalo prehrat DVD, divx s titulkami a vsetky videa. Na windowse je to jednoduche ako facka, jedne kodeky, jeden prehravac DVD a vsetko ide, vsetci tu chvalite linux tak mi prosim poradte ako sa to da urobit jednoducho tak ako vo win. Poslite mi postup, ako, co a v akom poradi nainstalovat, kde to stiahnut aby to islo.
        Dakujem.
        • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 15:39
          Berti-ke   Návštevník
          Skús si nainštalovať Wine(program ktorý prehráva pod linuxom windowsácke aplikácie) a tak starý dobrý BSPLAYER.Klikneš pravým tlačítkom na exe súbor...otvoriť s....napíšeš.."wine"
          Potom daj vedieť či to fachčilo. Wine si stiahneš ak máš Ubuntu...Systém-správa-správa balíkov Synaptic
          Cmuk :)
          Daj vedieť či to išlo
          • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 15:47
            Berti-ke   Návštevník
            Jeb na to...skúšal som to neide to....zmrzne celý Linux, BS sa zpustí, ale film vnom nezpustís..:(tu
            Inak ja mám nainštalovaný aj Linux aj Windows a Linux používam na net....ked chcem pozerať filmy tak si zapnem Windows, lebo tu neviem o normálnom prehrávaci filmov ako je BSplayer, kde si zväčším aj titulky atd..Inak v Linuxe ked chces aby ti cítalo titulky, musí mat titulkový súbor presný názov ako súbor avi.....len z koncovkou tituliek...napr...sub.
          • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 15:48
            ---   Návštevník
            zvlastna rada , pustat win prehravac v linuxe ,ked linux ma neporovnatelne lepsiu nahradu za bsplayer
            precitaj si nieco o smarte tusim aj tu na linuxos bol o tom clanok
            potom si prestuduj nieco o multimediach alebo toto,
            je nepodstatne ze je to pre suse 10.1 , princip ostava , instaluje sa napr. mplayer a zavislosti ta nemusia trapit , smart ich vyriesi.
          • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 16:12
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            To je kua riešenie, ti poviem,,, Daj si to patentovať. A čo tak nahodiť kodeky priamo do Linuxu bez Wine?
        • Re: prehravanie multimédií 13.03.2007 | 16:14
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Pošli mi na mail ICQčko, potom to doriešime.