SDL a OpenTTD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.03.2007 | 15:32
sam12   Návštevník
Ahoj, snazil som sa nainstalovat z windowsu adaptovanu hru OpenTTD(Transport Tycoon Deluxe)... ale narazil som na problem, neda sa skompilovat hru lebo chýba SDL(nejaky synaptic.... sorry, dalej neviem :)) lenze nikde ho neviem stiahnut... na sourceforge.net tam je o tom záznam, ale ziadne súbory... na pocitaci mam nainstalovanu live distribuciu Mandriva 2007 Free, a z Mandriva 2006 PP DVD som nainstaloval uz vsetky mozne subory ktore by s tym mohli súvisieť(SDLmixer, libSDL*...), ale stale hlasi, ze mu SDL chýba... neviete poradit ako na to alebo kde si ten balicek stiahnut?
    • Re: SDL a OpenTTD 14.03.2007 | 15:59
      sam12   Návštevník
      takze, medzicasom som zistil ze je to simple directmedia layer http://www.root.cz/clanky/frogs-hra-vyuzivajuca-sdl/
      tak si rovno dam aj odpoved: stiahnut sa to da na http://www.libsdl.org/download-1.2.php
      • Re: SDL a OpenTTD 15.03.2007 | 08:48
        sam12   Návštevník
        takze robim si tu taky monolog... :) skusal som nainstalovat *.rpm balicek, zdalo sa mi, ze sa vsetko nainstalovalo, ale evidentne nie ked sa hru stale neda skompilovat(ta ista hlaska)... v Mandrake Control Center som ten balicek nainsatalovany nenasiel... je mozne ze je to tym, ze balicek je urceny pre i386? skusal som si stiahnut aj zdrojak, ale neslo to skompilovat lebo systemu chýba "adekvatny C kompiler"... z Mandriva 2006 PP DVD som nainstaloval vsetky balicky gcc*, ale kompilovat nejde... nejaky napad?
        • Re: SDL a OpenTTD 15.03.2007 | 20:56
          WlaSaTy   Návštevník
          a ta hlaska z ./configure bola ze gcc not found, gcc cannot create executables alebo -lsdl not found alebo sa jednalo o chybu priamo z prikazu make?

          mimochodom, mas tam nieco pokazene a pokial zatajis co, tak ti nepomozeme. nie preto ze by sme boli na teba zly ale nemame k comu, nevidime ti na monitor.
          • Re: SDL a OpenTTD 15.03.2007 | 21:00
            Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
            zatiaľ ;-) (nevidime)
            There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: SDL a OpenTTD 16.03.2007 | 09:23
              sam12   Návštevník
              ahoj, nevedel som co z toho zhluku informacii potrebujete aby ste mi pomohli :))

              Kompilacia OpenTTD:

              # ./configure
              Makefile:201: *** You need to have SDL in order to run OpenTTD on UNIX. Use DEDICATED if you want to compile a CLI based server. Stop.

              Kompilacia SDL:
              # ./configure
              checking build system type... i686-pc-linux-gnuoldld
              checking host system type... i686-pc-linux-gnuoldld
              checking for gcc... no
              checking for cc... no
              checking for cc... no
              checking for cl... no
              configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
              See 'config.log' for more details.

              Nainstalovane balicky:
              gcc2.96-cpp-2.96-0.83mdk
              gcc-cpp-4.1.1-3mdk
              aoss-1.0.12-1mdv2007.0
              libexpat0-1.95.8-3mdk
              libfuse2-2.5.3-3mdk
              libltdl3-1.5.20-9mdv2007.0
              libnewt0.51-0.51.6-12mdv
              • Re: SDL a OpenTTD 16.03.2007 | 16:10
                WlaSaTy   Návštevník
                ten gcc2.96 si stiahol z muzea? tato verzia sa pouzivala v poslednych rokoch len koli rychlej kompilacii jadra roznymi vyvojarmi a typnem si ze sa uz aj od toho upustilo. skus si radsej nahodit gcc3 alebo gcc4, predsa len uz mame dvadsiate prve storocie.

                PS.: mandriva nema balicek libsdl-devel?
                • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 11:00
                  sam12   Návštevník
                  diky, uz len reagujem aby téma nezostala uzavretá... po nainstalovani novsich kompilatorov, mi naozaj islo skompilovat SDL, zial pri kompilovani hry sa vyskytla chyba po prikaze MAKE: chybný príkaz g++, domnievam sa ze mu chýbali niektore kompilatory C++. Ale veci som nedotiahol do konca lebo som si nainstaloval Slackware 11, zatial som spokojny, ale zvuk mi beha len na starom kerneli 2.4.33, touchpad sa nerozbehne ani za boha, usb myska len tazko(podla roznych rád z tohto fóra), a este blby problem lamy: fdisk mi vykazuje 2 diskove particie(jedna systemova a jedna moja) ale este som nedospel do konca ako ju namountovat... ked sa mi to podari tak snad znovu skusim OpenTTD... nejako sa k tomu asi dovtipim
                  • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 12:12
                    WlaSaTy   Návštevník
                    :MAKE: chybný príkaz g++, domnievam sa ze mu chýbali niektore kompilatory C++.

                    presne tak, pod nazvom g++ vystupuje GNU kompilator pre c++ a ten je aj mne z neznamych pricin v inom balicku. pokial by si chcel zivit dve verzie kompilerov, tak treba mat gcc-config.

                    ostatne uz myslim patri do ineho threadu :-)
                    • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 14:33
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      > GNU kompilator pre c++ a ten je aj mne z neznamych pricin v inom balicku

                      v inom balicku nez co? kompilator pre C? tak ake nezname priciny?
                      Debian. apt-get into it…
                    • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 15:42
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      to ze je v inom baliku je logicke ako kompilator pre c. gnu compiler collection je kolekcia kompilatorov pre rozne jazyky.
                      • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 16:23
                        sam12   Návštevník
                        diky, za rady... ostatné veci si poriešim... alebo bude nová téma :)
                      • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 17:31
                        WlaSaTy   Návštevník
                        no, dost casto je potrebne nielen gcc (pre klasicke/neobjektove c) ale aj g++ na preklad projektov. to rozdelenie by som pochopil pred par rokmi ale teraz uz nie. no ale kazdy mame na to svoj nazor :-)
                         $ epm -q -l gcc | grep g++ | grep bin | tail -5
                        /usr/bin/g++-4.1.2
                        /usr/powerpc-unknown-linux-gnu/gcc-bin/3.4.6/powerpc-unknown-linux-gnu-g++
                        /usr/bin/powerpc-unknown-linux-gnu-g++-3.4.6
                        /usr/bin/g++-3.4.6
                        /usr/powerpc-unknown-linux-gnu/gcc-bin/3.4.6/g++
                        
                        • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 19:14
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          to je sice pekne, ale ja nemam g++ nainstalovane a ani mi nechyba
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: SDL a OpenTTD 19.03.2007 | 19:27
                            WlaSaTy   Návštevník
                            ja ano, bez neho by som nemal ani gimp, ani firefox a ani polovicu programov. holt, gentoo.