zmazany subor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.03.2007 | 18:28
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Caute! Zmazal som si nechtiac v rychlosti cely adresar aj s podadresarmi, vcetne suborov. Mrzi ma to o to viac, ze som tam mal svoju robotu. Ono mam staru zalohu ale stratim zhruba desat hodin roboty. Viete mi prosim vas poradit ako obnovit ten adresar? Suborovy system je ext3 jadro je 2.4.nieco (momentalne nie som pri svojom kompe). Pouzivam Damn Small Linux. Zmazal som to cez Emelfm.
Dakujem!
    • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 19:04
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Len tak strelim, nemas to v kosi? :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 19:51
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Linux nie je windows ... ktory priznaku a nemaze :-) Zjavne mas po! .. vychadza to z logiky ukladania suborov v linuxe .. defaultne sa ext3 o zmazane subory moc nestara.. pokial nemas povedane inak.
      • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 20:00
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Tak co uz. Vytvorim to este raz a este lepsie! :)
        • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 20:24
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          blba otazka .. zalohy ? :-)
          • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 20:43
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ved pise, ze to zalohoval pred 10 hodinami roboty. ja by som sa skor spytal:
            co Subversion?
            Debian. apt-get into it…
    • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 21:36
      --   Návštevník
      na ext3 je obrovsky problem obnovit zmazane subory lebo tento suborovy system pri zmazani suboru odstrani vsetky informacie o tych suboroch...
      ak to boli txt/html apod. subory tak by sa mozno dali obnovit vyhladanim podla toho co obsahovali cez grep ale najlepsie je predtym nic na disk nezapisovat ani s nim nic nerobit. prikaz bude vyzerat nejako takto
      grep -a -B30 -A50 'hladany vyraz ktory bol v danom subore' /dev/hda2 > obnovenysubor.txt
      prestuduj si man grep
      • Re: zmazany subor 17.03.2007 | 21:39
        --   Návštevník
        este jedna vec: obnovenysubor.txt by mal byt vytvoreny na inom diskovom oddieli nez ten na ktorom je povodny zmazany subor aby sa nahodou neprepisal. povodny oddiel disku je najlepsie pripojit ako read only
      • Re: zmazany subor 18.03.2007 | 23:51
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Dakujem! Subory sa tymto postupom dali obnovit. Sice to nebola obnova na 100% (cast obsahu chybala a vyskytovali sa tam "podivne znaky") ale z obnovenych fragmentov som tu "mozaiku" poskladal a zasa sa niecomu priucil.
        • Re: zmazany subor 19.03.2007 | 12:17
          WlaSaTy   Návštevník
          kedysi ked si uzivatelia zvykli na recycle bin tak vznikla kniznica libunlink (delete sa na lx vykonava ako unlink) a ta zabezpecovala uvedenu funkcionalitu nahradenim povodnej funkcie z (g)libc. to ze graficke prostredia (kde, gnome, ...) robia tuto istu inym sposobom je druhorade, ale stalo by za hriech zistit ci ta kniznica este funguje :-)

          myslim ze by dokazala vyriesit podobne preklepy ked uz clovek nezalohuje.