Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2007 | 22:25
Lobogo   Návštevník
Aby som sa velmi nerozpisoval. V linuxe sa uz strocha pohybujem, vyskusal som kopu distribucii (skor tie jednoduchsie - suse, ubuntu, fedora, mandriva) ale na vsetkych mi vadila jedna vec. Kopa programov, ktore v zivote nevyuzijem. Neviete mi prosim vas poradit distro kde by boly iba uplne zakladne programy (ale aby tam bolo aj graficke prostredie). Uplne by mi vhovovalo keby tam bolo nejake graficke prostredie ale s nicim...proste zeby som vsetky veci nainstaloval sam. Samozrejme nie je problem ak by tam mali byt zakladne aplikacie, ktore vyuzijem - t.j. GIMP, Open Office, zakladne konzolove aplikacie, ale ziadne somariny tipu Varic Caju alebo KPPP (nepouzivam modem). Proste ktore distro podla vas dava najvacsiu kontolu nad tym co sa instaluje? Vdaka za nazory!

P.S: Podla moznosti nepiste LFS to je na mna prilis zlozite. Dik
    • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 23.03.2007 | 22:29
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nieco ti branilo odstranit nepouzivane aplikacie? ale dobra volba je arch, slack, debian.
      • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 08:04
        Avatar srigi   Používateľ
        Chod do Slackware, ma KDE uz v zaklade a je velmi svizne a odlahcene. Len treba doinstalovat slapt-get, aby si mal vhodny balickovai system.
    • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 23.03.2007 | 22:31
      www   Návštevník
      a co ti brani tie "somariny" odinstalovat? Preco ta to trapi ,co je tam vsetko nainstalovane? Ak mas maly disk ,tak sa to sa este pochopit ,ale inak to je divny argument.
    • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 23.03.2007 | 22:35
      skywaker   Návštevník
      Zenwalk -- kazdy ti poradi asi zenwalka ak chces Xfce44
      Lunar Linux -- nieco na styl gentoo ale s dialogmi teda vsetko textovo-okienkove kompilovanie

      alebo Debian ale ak mas ineternet pouzijes netinstall a doinstalujes co treba


      Tieto distra su naozaj super lebo nemaju duplicitne programy.
    • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 23.03.2007 | 22:53
      --   Návštevník
      myslim ze pri instalacii vacsiny distier mas na vyber ktore baliky sa maju nainstalovat. tam si staci vybrat co nainstalovat. dobra volba je pri instalacii vybrat si iba base system + x-window system + nejaky graficky window manager/prostredie.
    • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 23.03.2007 | 22:56
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja momentalne migrujem z Ubuntu na Arch...a zatim sa mi to vidi ako velmi dobra volba. Aj ked sa s instalaciou serem uz 3 dni :D ale ked clovek pride na to ako to funguje, tak je to potom uz OK
      • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 08:05
        Avatar srigi   Používateľ
        Super dalsi Archer na obzore, drzim palce.
        • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 10:39
          Lobogo   Návštevník
          Dobre takze som sa rozhodol pre toho Archa. Vyzera to slubne takze sa dam na instalaciu. Diky za radu vsetci!
          • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 13:40
            Samuel Cengel   Návštevník
            Tak to si sa rozhodol dobre. Stiahni Arch-base.iso a nainstaluj, mas tam iba zakladne veci a potom si doinstalujes, co sa ti len bude pacit /kde, gnome, xfce, aplikacie/. Nechcem robit nejaky flame, ale myslim, ze Arch je mozno s nadhladom prirovnat ku gentoo, ktore ma balickovaci system, ktory naozaj funguje, tak ako ma a ma velku variabilitu a toto distro je naozaj velmi prehladne, vsak je postavene na koncepcii unixu. /jedina "nevyhoda" je, ze nie je pre ludi, ktori nevedia robit s linuxom, pretoze inak clovek bud sa nauci, ale strati chut a bude nadav/
            • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 13:44
              Samuel Cengel   Návštevník
              pozri toto, je to sice starsia verzia, ale instalacia sa lisi minimalne http://www.linuxos.sk/index.php?show=clanok&id=135
              • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 18:04
                Lobogo   Návštevník
                Ked stiahnem base musim X window a DE tahat z netu alebo je uz aj na CD?
                • Re: Nazor na distro, resp. co by ste mi poradili 24.03.2007 | 18:55
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  z netu. aj tak sa ti bude vsetko upgradovat...