legalnost

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.03.2007 | 22:09
cccc   Návštevník
Chcel by som sa opytat, ze ci instalacie cez easyubuntu mozu byt nelegalne, je tam vsetko ok?
Su tie kodeky, ms fonty pravne v poriadku???
    • Re: legalnost 24.03.2007 | 22:41
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ...tvoje obavy by som chcel mat...ale dnesny ludia take starosti mat nemusia. A hlavne slovaci. V linuxe to plati dvojnasobne. Ak sa bojis ze pomocou easyubuntu nainstalujes nelegalny soft, tak to nie je pravda. Pomocou neho iba nainstalujes kodeky a + dalsie veci, ktore sa nesmu sirit/distribuvovat bez suhlasu autorov. A ubuntu striktne dodrziava ideologiu slobodneho softwaru, cize vsetko co je v ubuntu je zadarmo sirene a preto tam neni napr. flash, mp3 kodek, ms fonty..atd. takze neboj sa je to OK. Cestou easy ubuntu si to iba pridas a nie si v rozpore s nicim...iba tak s ideologiou ubuntu, ale pre teba ako pouzivatela to moze byt jedno. Ty si mozes ubuntu spravit dle obrazu sveho ;)
    • Re: legalnost 24.03.2007 | 22:42
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Co sa tyka legalnosti by malo byt vsetko v poriadku (Aj ked s Fontami od M$ by som si nebol 100% isty :-D) rozdiel je akurat v licencii. Jedna sa o proprietalny software (uzavrety kod) a teda nesplna podmienky na dodrzanie GPL licencie. To znamena kludne to mozes instalovat. Nejedna sa o warez ak ide o to.
      • Re: legalnost 24.03.2007 | 22:59
        cccc   Návštevník
        dakujem, to som chel vediet, ci ide len o uzavrety softver, sa mi zda ze easyubuntu dakedy vyhadzovalo spravu, ze tento softvare co nainstalujete nemusi byt vo vasej zemi legalny...tak potom OK
      • Re: legalnost 24.03.2007 | 23:49
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        fonty od MS (core fonts) su siritelne ak su vsetky a je k nim prilozena EULA
        Debian. apt-get into it…