Monitorovanie zvuku v realnom case

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.03.2007 | 21:58
Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
zdravim.
hladam software (pripadne sposob riesenia) na "odpocuvanie" zvuku v realnom case. vhodne by bolo nieco platformovo nezavisle (na jednej strane je linux, na druhej windows). uz som rozbehal nas (network audio system), ale jeho "funkcnost" mi pripada trochu obmezdena. potrebujem nieco v zmysle "pridem, spustim aplikaciu a pocuvam co sa "deje" v monitorovanej miestnosti". pripadne som este rozmyslal nad nejakym streamom, ale to mi pride ako "delo na vrabca"...
vdaka
<pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 29.03.2007 | 22:26
      karol   Návštevník
      V jednoduchosti je krasa

      http://www.spionshop.terabit.sk/odposluch-plostice-c-41.html

      http://www.spyshop.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=58


      Na toto nepotrebuješ počítač, žiadny debilný nedostupný driver. Keď si vyberieš vysielaciu frekvenciu zodpovedajúcu napr. 2,4 GHz pásmu, máš takmer istotu, že ťa sledovaný subjekt neodhalí. Ukryť to môžeš hocikde, no moje obľúbené miesto je elektrická rozvodná kabička na stene - je tam zdroj energie a ľudia do toho rýpu málokedy. Malou úpravou ploštice sa to dá napojiť na 220 V. Pamätaj na to, že tá ploštica má minimálnu spotrebu, takže s odvodom prebytočného tepla nie je problém.
      • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 29.03.2007 | 22:58
        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
        ako nie je problem kupit vysielacky v hrackarstve... ja to potrebujem cez net... ide o "oficialne odpocuvanie"....
        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
        • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 29.03.2007 | 23:10
          ja   Návštevník
          ekiga + netmeeting?
          • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 30.03.2007 | 05:01
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            hmm to je VOIP. mne ide o neinteraktivitu odpocuvanej strany. proste aby sa dalo kedykolvek "odpocuvat" bez toho, aby odpocuvana strana nieco musela "urobit"...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
            • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 30.03.2007 | 09:50
              karol   Návštevník
              Chcel si asi povedať, aby sa dalo kedykoľvek odpočúvať bez toho, aby druhá strana o tom vedela. No nehnevaj sa, ale na to sa počítač vôbec nehodí. Iba ak by bol väčšinu dňa zapnutý, že.
              • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 31.03.2007 | 18:03
                Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                presne to mam na mysli; na co budem odpocuvat miestnost, ked tam nik nie je?
                <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 31.03.2007 | 18:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ahoj superlamer,
                  ak chces vykonavat legalny odposluch za ucelom napriklad monitorovania ochrany objektu, tak ta vzhladom na pomer (kvalita+vykon)/(cena+prevadzkove_naklady) vyjde lepsie pouzit hotovu technologiu s netcam ktora je na to urcena. predsa len niektore "web"kamery sa daju napojit priamo na internet alebo intranet, maju nastavovanie pohladu a zaostrenia a dokonca obojstranny prenos zvuku. mimochodom, vecsinou v nich ajtak bezi linux aj s apache a daju sa dat do nakladov :)

                  ale ak chces len zistit kto ti sedi za kompom a co si hundre pod nos, tak mas smolu, lacne mikrofony stoja za milu jarmilu a tym padom by si na takuto blbost preinvestoval nemale prostriedky.

                  dalsie moznosti ako online pomoc uzivatelom cez komp nebudem rozoberat, telefon je telefon.

                  • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 31.03.2007 | 18:49
                    karol   Návštevník
                    IP webkamery su este bohuzial drahe.
                    • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 31.03.2007 | 19:35
                      WlaSaTy   Návštevník
                      samotne IP Webkamery zacinaju na 3kSk bez dane s detektorom pohybu na 4kSk, s mikrofonom/wifi/nocnym videnim su stale pod 5kSk, s obojsmernym audio je to 3x drahsie co som pozeral a samozrejme ze sa to da vykazat do nakladov takze tych 5000 bez dph pre firmu nie je vela ak sa ma jednat o zvysenie bezpecnosti.

                      ale ty to chces asi len na spehovanie, ze? ano, aj to sa da ale zial podla nasich zakonov je to nelegalne.
                      • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 02.05.2007 | 00:30
                        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                        ano, je to na odpocuvanie ludi, presnejsie zamestnancov v callcenter. budu o tom plne informovani. vyriesil som to pomocou vlc a mikrofonu za tisicku...
                        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                        • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 03.05.2007 | 12:33
                          WlaSaTy   Návštevník
                          OT: mikrofon za tisicku, mozes povedat co je to za zelezo? podla ceny to vyzera byt dolby surround mikrofon schopny zamerat celu miestnost.
                          • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 03.05.2007 | 16:51
                            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                            nooo neviem. len som bol v hudobninach a povedal som, ze potrebujem najlacnejsi mikrofon na snimanie zvuku cca 3m, tak mi tam ukazal dajaky cievkovy za <1000sk. pravdu povediac, som ho este nekupil, cakam na "rozhodnutie z hora", takze presne neviem co to bude...
                            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                            • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 03.05.2007 | 17:05
                              lol   Návštevník
                              ale uz male dieta vie ze mic sa nekupuje v hudobninach ale v obchodoch s elektrotechnikou
                              • Re: Monitorovanie zvuku v realnom case 03.05.2007 | 19:21
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ahoj Lol,
                                skôr by som odporučil buď hudobniny alebo špecializovaný obchod zameraný na priemyselné technológie. Teda tam, kde nenosia brigádnici firemné tričká.