beryl - biela plocha

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.04.2007 | 23:00
Avatar pro.file SuSe 10.2  Používateľ
zdravim,
uspesne som nainstaloval (http://www.cbjilemnice.com/phpBB2/viewtopic.php?t=503&sid=e82efeedd819a25228964e9042c80def) Beryl a chvilku sa vytesoval... po zmeneni vzhladu okien cez beryl themes (tusim, ze tak sa to vola) a naslednom restarte sa mi zobrazila len cista biela plocha. rotacia medzi desktopmi funguje stale, dokonca logo berylu na neutralnej ploche je zobrazene v pohode. vie niekto pomoct?
... www.hz-design.net ...
    • Re: beryl - biela plocha 03.04.2007 | 20:15
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      Skús spúšťať beryla iným spôsobom. Nie štandartným
      beryl-manager

      ale týmto ::
      beryl-manager --no-force-window-manager

      a potom toto zadaj ::
      beryl-xgl --use-copy

      Mne to vyriešilo aj problém s bielou obrazovkou...white screen of death ;)
      • Re: beryl - biela plocha 03.04.2007 | 23:15
        Avatar pro.file SuSe 10.2  Používateľ
        jasne, vdaka...

        uz som to vyriesil cez roota. zrusil som autostart a nahodil default nastavenie berylu. teraz to slape a vytesujem sa :)
        ... www.hz-design.net ...
      • Re: beryl - biela plocha 08.07.2007 | 13:42
        Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
        prosim ta ako to nastavim aby sa mi to spustilo pri starte ??
        ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
        • Re: beryl - biela plocha 09.07.2007 | 01:14
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          pod ubuntu

          SYSTEM-PREDVOLBY-SEDENIA a tam TAB programy po starte, stlacit novy a pridas spustac do riadku command programu ktory potrebujes spustat

          pre beryl to je (aspon dufam)

          beryl-manager



          aku je to spustac sa da zistit tak ze si vytvoris zastupcu na ploche a ked nan kliknes pravou mysou a zvolis tab spustac bude tam napisany v riadky command/prikaz
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: beryl - biela plocha 09.07.2007 | 11:45
            Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
            ja mam mandrivu a este ze ked dam beryl-manager --no-force-window-manager tak sa mi spusti beril a ked dam potom beryl-xgl --use-copy tak mi napise beryl-xgl --use-copy
            ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
            • Re: beryl - biela plocha 09.07.2007 | 13:24
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              viem ze mas mandrivu ale napisal som ako je to pod ubu mozno to bude podobne skus pohladat programy po starte (niekde to urcite je)
              ked dam potom beryl-xgl --use-copy tak mi napise beryl-xgl --use-copy
              tak toto som nepochopil
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: beryl - biela plocha 09.07.2007 | 17:01
                Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
                hore je napisane ze

                beryl-manager --no-force-window-manager

                a potom toto zadaj ::

                beryl-xgl --use-copy
                no a ja ked zadam do konzoly beryl-xgl --use-copy tak mi napise pod to ze "bash: beryl-xgl: command not found"
                ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
                • Re: beryl - biela plocha 09.07.2007 | 17:44
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  presne to command not found mi chybalo v tom predoslom prispevku
                  ale darmo dufas lebo neviem co tym chceli dosiahnut

                  ale vravis ze ten prvy prikaz spusti beryla tak nan v system try klikni pravym a pobabri sa v nastaveniach naskor by mohlo pomoct ADVANCED BERYL OPTIONS → RENDERING PLATFORM

                  skus zmenit aj ine presny navod ti neposkytne,m sam ho neviem

                  a necakaj zazraky je to len vystrel do tmy ale skus snad pomoze
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: beryl - biela plocha 10.07.2007 | 12:30
                    Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
                    ok dik budem skusat mozno to rozbeham ale aj ked nie sak hlavne ze ide system .
                    ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk