wine HQ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.04.2007 | 21:43
Avatar peeeto   Používateľ
seeva,, prave sa mi sosa ubuntu a do zajtrajsieho rana asi bude na laptope,, ten wine HQ vyzera byt ako emulator win programov.. chcem sa len spytat,, ci sa mi vobec oplati ist na linux ak aktivne pouzivam cubase, photoshop, flash a rozne ine softwary, ktore potrebujem.. aka je ubuntu,, ci je nezna, alebo zlozita. zatial som cital same chvali, ale tak zvecsa su to ludia co sa venuju programovaniu.. ale otvorene,, mam zostat na win xp alebo skocit na linux a tych par veci by mi utiahol ten wine HQ... a ako sa riesia direct x, alebo podobne veci v tom emulatore..
diky
    • Re: wine HQ 03.04.2007 | 22:01
      Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
      no hned prve co mi napadlo pri citani tvojho prispevku je ze asi sa vratis k xp naspet.
      asi si myslis ze setko tti pojde okamzite ale mylis sa.. a ten wine ties nieje 100% istota. co sa tyka ubuntu tak je z lin distier najneznejsie. A nato aby ti v lin islo setko a aby bol plnohodnotna nahrada xp tak to sa musis s nim chvilu "pohrat" aby ti setko slo ako ma..
      pokial myslis ze hupsnes do lin a hned zacnes na nom pracovat ako na xp tak sa mylis (pokial teda nemas s lin ziadne skusenosti)
      Alle sak skus a dufam ze ta neodradiia problemy.. tie mal kazdy kto zacinal s lin..
      Dufam ze ti to vide. Vela stastia..

      PS. Volba ubuntu pre zaciatocnika je urcite ta najlepsia volba.. len si este skus ktore graf prostredie ti najviac pasuje (KDE,Gnome,Xfce)

      :-)
      < GENTOO FOREVER >
      • Re: wine HQ 03.04.2007 | 22:20
        Avatar peeeto   Používateľ
        diky.. lin neni take bububu ako z neho niektory robia.. mal som par chvil slackware, ale nejde mi na laptope takze taak.. a s tymi upravami,, no uvidim,, programovat neviem a actionscript mi tam moc nepoze.. :) je mozne ze sa vratim k win.. lin ako pozeram je skor pre znalcov kodu., a nie pre bznych userov co chcu mat vsetko po ruke ihned..
        • Re: wine HQ 03.04.2007 | 22:46
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          no pouzivam lin a este som neuvazoval nad tym ze prejdem spet na win..
          a co si hovoril ze pre znalcov kodu..netusim ako si to myslel ale je neviem ani ciarku z programovania alebo hocico na temu programovanie.. som obycajny user nic viac..

          nemysli si ze linux je o programovani.. ked vies programovat si mozno o 10% napred pred ostatnymi linuxakmi ale tot vsjo.

          lin je obycajny OS ktory LEN DOVOLUJE mat veccie moznosti ked vies programovat ale pokial nevies tak to neni ABSOLUTNE ZIADEN hendikep..
          < GENTOO FOREVER >
      • Re: wine HQ 03.04.2007 | 22:33
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Doplním. Každý kto začínal s win mal tiež problémy. A niektorí majú problémy s ním stále :)
        Je to vždy, keď človek prechádza na niečo nové. Málo kedy ide niečo automaticky a samo hneď od začiatku
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: wine HQ 03.04.2007 | 22:18
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      aka je ubuntu,, ci je nezna, alebo zlozita. zatial som cital same chvali, ale tak zvecsa su to ludia co sa venuju programovaniu..

      V prvom rade sa nauč pýtať. Čo sa týka Ubuntu, je to spoľahlivé distro, ale každý bude chváliť to svoje :-) Programovaniu sa nevenujem a používam single Linux.

      ale otvorene,, mam zostat na win xp alebo skocit na linux a tych par veci by mi utiahol ten wine HQ... a ako sa riesia direct x, alebo podobne veci v tom emulatore..

      Či máš ísť na Linux? Záleží len na tebe, či máš dosť času a chuti na "objavovanie" nového operačného systému. Čo sa týka emulátorov, treba vyskúšať, existujú rôzne emulátory.
      • Re: wine HQ 04.04.2007 | 22:58
        karol   Návštevník
        Chcel by som dodať, že emulátor je pekná vec, ale nie všemocná. Ja púšťam na wine program Originlab, je to na profesionálne spracoávanie nameraných dáť do konečnej podoby grafov, no pod wine sa chová inak ako pod XP. Niektoré funkcie sa nedajú zapnúť, niektoré menu vyzerajú ako z predchádzajúcich verzií Originu aj keď ide o ten istý cracnutý origin aj pod linuxom aj XP a pritom vyzerajú rôzne. Práve toto je dôvod, prečo živím na desktope cracnuté XP. Niektoré programy proste pod linuxom plnohodnotne nerozchodíš. Veľmi dôležitý program Simfonia (simulácia EPR spektier) tiež nie je možné spustiť s wine. Aj preto mám aj XP. Ďalší pekným príkladom je Hyperchem (na modelovanie molekulovej dynamiky, modelovanie rozloženia spinovej hustoty atď.) - nemožné pod linuxom a wine. Linux je dobrý ako bezpečný operačný systém, ale nemá dobrú podporu profesionálnych a hlavne špeciálnych programov. Pokusy importovať rôzny soft typu matlab na unixovú platformu skončia často neúspechom. V matlabe mi napríkad nejde simulink, jedna z najdôležitejších funkciií. A takto môžeme menovať donekonečna. Na bežnú kancelársku prácu ten dostupný soft stačí, ale ešte dlho sa asi nedočká špeciálneho softwaru. Je to možno aj preto, lebo výrobcovia softu nechcú zverejniť kód a nechce sa im vyrábať množstvo rôznych typov balíkov pre rôzne distribúcie.

        Ak teda môžem poradiť, choď na linux, ale XP-čka sa nezbavuj. Na internet sa pripájaj výhradne z linuxu, hoci aj z live CD, ale ak chceš mať počítač kvoli programom a nie kvoli systemu samotnemu, nechaj aj windows.
        • Re: wine HQ 05.04.2007 | 00:01
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Matlab ide pod linuxom v pohode. Aspoň mne. Mám 7.1R14SP3 a ide aj simulink.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: wine HQ 06.04.2007 | 18:17
            martinko   Návštevník
            ja mam orginal instalacku pre linux nepouzivam ziadne emulatory a linux matlab r14 v sebe nema vsetky kniznice. v simulinku chiba sim mechanics, dials ... a kopu dalsich

            ak mas tie veci v simulinku tak napis ako si to tam dostal. bo moj matlab ma 3.2 giga a nieje tam nic take. to je jediny dvovod precoo mam na kompe stale aj xp, kvoli tym par knizniciam v simulinku

            prosim kukni t a helfni mi

            ppprrrroooossssiiiiimmmm
    • Re: wine HQ 05.04.2007 | 10:33
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Ked zacinas je dobre mat dualboot a postupne hladat to co potrebujes, ci beha aj pod linuxom. Mozno po pol roku zistis, ze win nepotrebujes a mozes ho v pohode odinstalovat.