chybove hlasenie v Synaptic-u

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.04.2007 | 01:26
ferodc   Návštevník
Vie mi niekto poradit, ako zrusim chybovu spravu v Synaptic-u. Chcel som nainstalovat virtualbox. Instalaciu som ale prerusil a teraz mi Synaptic stale hlasi, ze je treba preinstalovat balik virtualbox, ale nevie pre neho najst archiv. Interna chyba pri otvarani cache. Skusal som uz kill, remove, -f install, clean. A nic. Stale to iste. S Linuxom len zacinam. Ubuntu 6.10 Trapim sa s nim len nieco vyse tyzdna. Kazda rada nad zlato. DIK
    • Re: chybove hlasenie v Synaptic-u 09.04.2007 | 16:38
      Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
      JA som mal tiez podobny problem :-) Ja som si instaloval virtualbox a dalsie veci cez automatix a deti sa hrali v linuxe a najmladsej dcere sa podarilo prerusit instalaciu. Laboroval som v synapticu - fix broken package a skusal som aj apt-get -f install, ale bezvysledne. Potom som si stiahol virtualbox

      (http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads) a v terminaly som napisal :

      sudp dpkg -i VirtualBox_1.3.8_Ubuntu_edgy_i386.deb

      a obdrzal som sice nejake chybove hlasky :

      (Čítam databázu ...
      dpkg: vážne upozornenie: zoznam súborov balíku `virtualbox' chýba, predpokladám, že balík nemá nainštalované žiadne súbory.
      momentálne je nainštalovaných 102407 súborov a adresárov.
      Pripravujem nahradenie virtualbox 1.3.6_Ubuntu_edgy (pomocou VirtualBox_1.3.8_Ubuntu_edgy_i386.deb) ...

      ale virtualbox sa mi nainstaloval a synaptic funguje v pohode :-)

      Inac, tiez som mal predcasom ubuntu, ale teraz pouzivam linux mint bianca 2.2 - vychadza z ubuntu a je user friendlu voci userom oproti ubuntu.
    • Re: chybove hlasenie v Synaptic-u 09.04.2007 | 18:31
      Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
      Spusti Synaptic, vlavo dolu sa prepni na kartu Stav, vo vypise by sa mala zobrazit aj kategoria balicky v konflikte, alebo take nieco, nenakonfigurovane a zle nainstalovane balicky by mali byt zvyraznene. Bud ich komplet odinstaluj, alebo reinstaluj.
      • Re: chybove hlasenie v Synaptic-u 10.04.2007 | 00:29
        habakuk   Návštevník
        u mna si synaptic vtedy ani neskrtol - nemal ziadne zoznamy balickov, nie to este poskodenych, ale nech skusi autor otazky, co mu pomoze :-)
    • Re: chybove hlasenie v Synaptic-u 10.04.2007 | 15:12
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      mne tie prikazy zabrali iba v (recovery mode)...ked som sa prihlasil do standardneho systemu, tak mi to taktiez neslo...
      • Re: chybove hlasenie v Synaptic-u 26.04.2007 | 12:30
        Majovic23   Návštevník
        Ahojte ja som tiez
        prerusil instalaciu vboxu
        a synaptic potom hadzal
        chybu dumal som skusal vse
        ale nic nepomahalo,no
        napadlo ma jednoducho
        v mc otvorit balik
        virtualboxxxxx.deb a spustil
        som install. Instalaciu
        som dokoncil a synaptic
        sa spametal akoby sa
        nic nestalo.... Skuste mozno pomoze