PB - kto poradí, pomôže...

Sekcia: Komunita 07.04.2007 | 16:00
Martin   Návštevník
Občas sa vyskytnú problémy, tak mne sa napríklad nedarí inštalovať balíky, lebo som počítačový antitalent, alebo presnejšie - neschopný klikač :)))
Preto sa pýtam - nachádza sa niekde v PB a blízkom okolí nejaký skúsený linuxák, ktorý mi priamo názorne na mojej mašine ukáže, ako sa majú inštalovať rpm a tar.gzip a iné balíky?
Lepšie je s niekým sa poradiť ako porobiť hlúposti.

Mandriva 2007

email - minhacao()atlas.sk

Ďakujem za porozumenie...
    • Re: PB - kto poradí, pomôže... 07.04.2007 | 16:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor
    • Re: PB - kto poradí, pomôže... 07.04.2007 | 16:14
      ---   Návštevník
      ved na vlastnych chybach sa najviac naucis , napis radsej co si skusal ,co neslo . S tymi tar.gz balikmi ,teda kompilovanim si daj nateraz pohov ,nie je vhodne tym zacinat. Mandriva ma myslim dostatok balikov ,takze sa netreba pustat rovno do kompilacie.
      inac cital si prirucku od I. Bibra pre mandrivu 2007? Tam je vela veci nazorne rozobratych ,len treba citat:-)
      • Re: PB - kto poradí, pomôže... 07.04.2007 | 16:42
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        nie nie, ja osobne sa priklanam skor pre to aby mu niekto pomohol, ja uz som takto bol pomahat a ver ze je lepsie ist pomoct, zodpovedat na dalsich 1000 otazok, urcite tu niekto ochotny z PB bude
        • Re: PB - kto poradí, pomôže... 07.04.2007 | 19:08
          Martin   Návštevník
          Presne si to vystihol, potrebujem niekoho, kto sa mi bude pozerať cez plece a dirigovať ma písmenko za písmenkom, aby mi poradil, kde robím chyby, prípadne čo robím navyše, čo vynechávam a tak. Tiež by som si pod jeho vedením porobil printscreeny z konzoly počas každého kroku inštalácie atď...
          Príručku od Bíbra mám stiahnutú, aj sa do nej kuknem, ale je robená pre inteligentných užívateľov, ja potrebujem takú pre blbcov :)
          Nemám v úmysle meniť distribúcie ako Honzík N. frajerky a nakoniec znechutený skončiť pri WinXP, chcem sa naučiť robiť aspoň s jednou distribúciou na takej priemernej úrovni a Mandriva mi vyhovuje.