Problem distribucia linuxu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.04.2007 | 17:25
Kexo   Návštevník
Caffte seci mam dost velky problem s linuxom.


Mam notebook acer aspire 3002WLMI a je na nom graficka karta SIS M760GX.
Nemozem najst ten spravny linux ktory by tam bezal bez problemov skusil som
ubuntu,kubuntu,mandriva2007,Suse10.1 a aj 10.2, fedora core 6. Vsade bol problem ked mi uz
isla zvukova karta tak mi nechcela ist grafika a takto sa to tocilo dokola.

A ece nikdy sa mi nepodarilo rozbehat 3D akceleraciu


Jediny linux na ktorom mi slapali asi vsetky veci bol Knoppix ale zas na ten just sa mi
nedalo prepnut do roota ked som v nastaveniach klikol na administrator mode tak mi naskocila
hlaska ERROR : SU Admin MODE.

Som novacik tak poprosim o radu : Ma niekto notebook Acer aspire 3002 s nainstalovanym linuxom ???
Ak niekto pozna linux ktory sa kamaradi s tymito chipsetmy tak by mohol povedat.

Diky moc caffte Kexo
    • Re: Problem distribucia linuxu 07.04.2007 | 17:36
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      http://www.winischhofer.net/sisdri.shtml
      There is no DRI support for the SiS 315/550/650/651/740/661/741/760/330.
      Mam presne ten isty problem so sis grafikou v booku acer (fakt keby som ho kupoval ja tak tam hodim nvidiu). Takze co sa tyka grafiky situacia beznadejna. Ale zato funguje aspon 2D akceleracia, daju sa tam kuknut filmy ...
      • Re: Problem distribucia linuxu 07.04.2007 | 20:32
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        čiže 3D desktop XGL, compiz, beryl nula percent? Existuje nejaky good navod na instalaciu akeho takeho drivera? Aby to islo rychlejsie/plynulejsie/sviznejsie nez bez drivera?
        • Re: Problem distribucia linuxu 08.04.2007 | 11:46
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No pravdu povediac nic z toho ako XGL, beryl .. neuznavam .. ostavam u stareho kwin a myslim, ze je to omnoho lepsie ... Co sa tyka zrychlenia tu vela moznosti niet. Dokonca myslim, ze niesu ziadne kym niekto nenapise driver.