zaloha

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.04.2007 | 18:25
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
dobry den. Mam taky problem. Nejde mi jeden linux. Na HDD mam 3 OS...
  1. Mint Linux - Ext3
  2. Arch linux - RaiserFS
  3. Windows - ntfs
na particii RaiserFS mam asi nejaku chybu, a tak ked nabieham do Archu nespusti sa GDM. Jedina moznost je pracovat s konzolou, aj to obmedzenym sposobom read-only. Skusal som aj prikaz ::
mount -n -o remount,rw /
ktory by mal vlastne remountnut do read-write modu...ale nepodarilo sa to remountnut.


A tak chcem spravit zalohu na Mint-e (kedze tam este mam miesto) ale neviem ci to mozem spravit takymto sposobom, a ci to bude potom fungovat ::
  1. skopirujem Archieho (cely linux) z RaiserFS na Minta Ext3
  2. z Minta naformatujem kedysi Archieho particiu znova na RaiserFS
  3. na novo naformatovanu partisnu skopirujem zalohovany linux
  4. reboot -- okamih pravdy...

Tak si to aspon predstavujem. Mozem to tak spravit??? Pojde mi Arch?? Grub sa menit nebude...
    • Re: zaloha 10.04.2007 | 18:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a skusal si reiserfsck?
      • Re: zaloha 10.04.2007 | 18:35
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        pokial je netrivialne poskodeny, tak sa o zide zalohovat, inac moze fsck pri oprave FS znicit vela dat. vlastna skusenost s fyzicky poskodenym diskom.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: zaloha 10.04.2007 | 19:01
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no particia Archu sa javi ako funkcna z Mintu, ale Arch nenabehne korektne...dostanem sa po filesystem check -> failed...no a tak ostanem v read-only mode a mozem sa prihlasit do konzoli...z nej som skusal spustat fsck, no prebehol, ale zeby to nejako vynimocne pomohlo to nie. reiserfsck sa mi nepodarilo spustit, stale mi vypisovalo help (napovedu...aj ked som zadal spravny parameter)...
          Predtym som mal mensi problem ked, som sa snazil nainstalovat wine zo zdrojakov, tak vzdy mi kompilacia vyhodila error (vid predchadzajuci prispevok vo fore)...spominalo sa tam chyba segmentacie a tak podozrievam ze je nieco s particou. No a po neskorsiom neuspesnom nabootovani do GDM mi niekde spomenulo chybu v segmentacii... Tak to chcem reformatovat v domneni ze sa mi to podari opravit.
          • Re: zaloha 10.04.2007 | 19:09
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            "chyba segmentacie" nesuvisi s diskom
            Debian. apt-get into it…
    • Re: zaloha 10.04.2007 | 18:37
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ano, mozes to tak spravit - ale pouzi mc ako root, alebo parameter -a prikazu cp
      Debian. apt-get into it…