Chyba Gaimu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.04.2007 | 14:52
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
velmi casto mi to gaim roby ze ked chcem niekoho pridat do "privacy" ci us do ignore alebo visible listu tak mi len vypise ze

Could not add the buddy xxxxxxxxx for an unknown reason. The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.

toto mi roby stale ci mam v liste jedneho alebo 20tich...
doteras ked som tam chcel niekoho pridat tak som pridaval ces gaim ale vo win, tam to slo normalne

nemaly ste ties taku chybu a ked tak ako ste to riesili?

preinstalacia,formatovanie disku, alebo upgrade gaimnu na novsiu verziu nepomohlo
< GENTOO FOREVER >
    • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 16:55
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      gaim ma ignore/visible list? neviem, nikdy som take nepouzival
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 23:03
        stano170   Návštevník
        hej gaim ma invisible/ignore list
        • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 23:14
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a kdeze je ten visible list? ako pozeram tak nic nevidim. mozes ma navigovat?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 23:33
            zz   Návštevník
            Tools -> Privacy
            • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 23:39
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              to je len blokovanie prichodzich sprav.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 00:02
                zz   Návštevník
                nie je tam len blokovanie... je tam roleta, z ktorej je mozne vybrat viac veci, napr. "Allow only the users below", co je visible list
                • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 00:16
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ehm, AFAIK sa vsetky tykaju blokovania. je to ako s iptables a default policy - bud accept alebo drop...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 11:41
                    zz   Návštevník
                    kusok sa mylis. skus si to vyskusat. alebo si vyskusaj v inom klientovi niekoho prihodit do visible listu, potom sa prihlas cez gaim a pozri si, co budes mat v "Allow only the users below". buddies, ktorych mas v tejto polozke ta budu vidiet, ak budes v invisible stave.
                    • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 12:24
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      nemam ineho ICQ klienta. a ked to spravim v gaime tak to proste nefunguje (zato ked sa prehadzujem mezi tymi polozkami blokovania, tak sa menia - heureka. takze sa vsetky tykaju toho isteho - blokovania).

                      takze gaim proste nema visible list, len ho mozno nacita ako zoznam blokovanych (nemozem potvrdit, nemam klienta ktory to dokaze a nikdy som to nepouzil).
                      Debian. apt-get into it…
              • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 00:42
                boro   Návštevník
                to je blokovania uzivatelov alebo "zneviditelnenie" pred uzivatelmi alebo naopak zviditelnenie hoci si pre ostatnych invisible

                staci len otvorit oci a citat
                • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 01:06
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  otvorit oci? vsak sa tam pise len o blokovani. omg.

                  ved sa skus zablokovat a napisat si? co dostanes? ja som dostal auto-reply ako pri away...

                  mozno mas nejaky blby preklad ale z toho interfacu je jasne ktora bije. je to len blokovanie. a tym ze si prehadzujete tie polozky si menite cele blokovanie pre zvolene konto. takze tak
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Chyba Gaimu? 19.04.2007 | 16:06
                    bakajsa   Návštevník
                    :-D pocuvajte uida.. je to genius.. on ked povie ze daco tam neni tak neni.. :-D
                    aj ja pouzivam privacy a invisible/visible list a ide to..
                    to len slavnemu uidovy nejde :-D asy chyba j medzi stolickou a klavesnicou:-D
                    UID si trapny.. caf! :-)
                    • Re: Chyba Gaimu? 19.04.2007 | 16:10
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      neuverim kym neuvidim. a kde nic tu nic (ani len slovo visible).

                      inac som rad, ze vam to funguje, aspon viem akeho dobreho klienta pouzivam. mne osobne to nechyba, samotne invisible je trapne. caf.
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Chyba Gaimu? 19.04.2007 | 20:06
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        uid0 má pravdu. Je to ako blokovanie. Ale funguje to ako invisible. Ak sa prepnem do invisible a mám nastavené blikovanie na nejakých užívateľov, tak ma nevidia. Len niekedy sa to samo nastaví inak (teda na iný status)
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 19:09
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      formatovanie disku? kvoli takej drobnosti?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 23:05
        stano170   Návštevník
        neboj neformatoval som disk koli tomu. Len som medzitym formatoval disk a ajtak nepomohlo.. taze systemom to nebude..
        len teras neviem kde je chyba.. lebo to je asi jediny zadrhel co som na gaime objavil
        • Re: Chyba Gaimu? 12.04.2007 | 01:32
          luzr   Návštevník
          vedecky pristup :D
    • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 21:07
      Martin   Návštevník
      Na teletexte TV Prima (CZ) na stránke 449 je oznam, že IM klient Gaim skončil kvôli nezhodám s firmou AOL, podrobnosti by vraj mali byť na www.zive.cz.
      • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 21:13
        WlaSaTy   Návštevník
        neskoncil, premenoval sa. podrobnosti su vpravo - stlpec spravicky (at 08.04 01:35 |by uid0).

        ale kto preferuje bulvarnu televiziu a bulvarny ezine, tak nech si to pozrie na teletexte alebo na zive.

        • Re: Chyba Gaimu? 11.04.2007 | 21:14
          Martin   Návštevník
          :))))))))))))))))))))