čo dalej????

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.04.2007 | 10:20
stanley   Návštevník
no vcera som riesil...instalciu mozilly s chybovym hlasenim, vid prispevok Ako inštalovať...dnes som si stiahol Pakovač rar samozrejme zbaleny *.gz...pod rootom som ho rozbalil..hodil make...potom aj make install...no a vytvorilo mi to v usr/local/bin dva subory rar a unrar...obe maju ikonku kolecka...no a vie mi niekto poradit co dalej??????hej a mam mandrivu 2007
    • Re: čo dalej???? 19.04.2007 | 12:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      su to prikazy pre prikazovy riadok. unrar balik.rar
      • Re: čo dalej???? 19.04.2007 | 21:14
        --   Návštevník
        - rad by som vedel co ma rar spolocne s instalaciou firefoxu.
        - no predsa nic :-)
      • Re: čo dalej???? 19.04.2007 | 21:44
        stanley   Návštevník
        Dakujem...si moj GURU...LINUX GURU....
    • Re: čo dalej???? 19.04.2007 | 14:04
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      ok, neviem sice co mam mozila firefox s rar ale poviem ti ako som instaloval firefox 2.0 ja (1.5 som uz mal). Stiahnes firefox-2.0.0.3.tar.gz a das si ho napr. do /root. Rozbalis ho:

      # tar zxpvf firefox-2.0.0.3.tar.gz

      V aktualnom adresari sa objavi adresar firefox, premenujes ho na firefox-2.0.0.3 a skopirujes do /usr/lib

      # mv firefox /usr/lib/firefox-2.0.0.3

      Ak si mal nainstalovany firefox predtym, ako ja, tak /usr/lib/firefox je symlinka na /usr/lib/firefox-1.5.0.1 alebo podobne, takze vymaz symlinku a sprav novu na 2.0

      # ln -nsf /usr/lib/firefox-2.0.0.3 /usr/lib/firefox

      teraz este aby si ho mohol spustat z prikazovej riadky je vhodne binarku firefoxu dat tam kde ma byt, dajme tomu do /usr/bin, cize vytvorime symlinku:

      # ln -nsf /usr/lib/firefox-2.0.0.3/firefox /usr/bin/firefox

      Vsetko tvoje nastavenie firefoxu je v ~/.mozilla (cize napr. /home/stanley/.mozilla), ked firefox prestane fungovat vymaz (alebo premenuj) tento adresar a malo by to ist v pohode

      $ mv ~/.mozilla ~/.mozilla_zaloha

      Spusti firefox:

      $ firefox

      RAR do toho neplet, nebude ti ho treba na instalaciu firefoxu.
      asdf
    • Re: čo dalej???? 19.04.2007 | 14:34
      Martin   Návštevník
      Ak chceš firefox-2.0, tak na stránke bibri.net sa dajú nájsť a stiahnuť rpm-balíčky, aj slovenský lokalizačný a niečo okolo toho. Tie sa nainštalujú prakticky samé, aj so závislosťami, ako sú rôzne knižnice atď. Máš to jednoduchšie ako tar a gz.
      Aj keď na druhej strane - tiež by som sa ja lenivec mohol naučiť inštalovať tie tar a gz... :)