open office a Ms office podobnost.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.04.2007 | 13:15
Ubuntak   Návštevník
Caute,
chcel by spm sa opytat nakolko su si tieto dva bakiky podobne. Ide mi o to, ze ci ked dobre ovladam open office tak si mozem do zivotopisu napisat ze ovladam aj Ms office. Osobne sa mi zdaju skoro identicke. Aky je vas nazor?
    • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 13:31
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      napis si "kancelarske programy"
      Debian. apt-get into it…
      • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:35
        --   Návštevník
        moze vsak nastat problem v tom ze ak napise "kancelarske programy" tak to dany clovek absolutne nepochopi. ale ked napise "ms office" tak to pochopi kazdy. totiz mnohi ludia ani nevedia nevedia ze ms office sa da pomenovat ako "kancelarsky program" a nieto este ze existuje aj nejaky iny kancelarsky program ako ms office :-(
        • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:42
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          tak textovy procesor, tabulkovy procesor - alebo proste vynechat MS :) na tom vobec nezalezi, 99.99999999% ludi nepouziva ani styly vo worde a pisu si to...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:56
            --   Návštevník
            dobre, a ako vysvetlis cloveku ktory nevie ze ms office je kancelarsky balik to ze ms word je textovy procesor...??? ja tu narazam na psychologiu ludi zvyknutych oznacovat softver ako ms office/ms word bez rozmyslania nad tym aku funkciu ten softver splna :-( ak napr. posielas ziadost o zamestnanie tak ta automaticky vyradia pretoze nemas napisane tak ako oni chcu "ms office" ale nejaky podivny vyraz "kancelarsky balik" :-( takymto stylom daleko nezajdes, poznam to sam :-( ked tam to ms chcu mat tak nech ho tam maju napisane. co je velka skoda.
            • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 21:02
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              to je uz ale riadna neschopnost, ked nevedia robit a ani to "vznesene" pomenovat. ved kto by sa uz len chvalil, ze si zaraba pracou vo worde? co uz...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 21:14
                --   Návštevník
                no co uz

                ked to nevedia pomenovat tak to je este nic - najviac ma vsak nastvalo ked som niekde videl ponuku prace v style: musite ovladat pracu s bezne pouzivanym kancelarskym balikom - nie s openoffice! ak pouzivate openoffice tak sa ani neozyvajte. sme vysoko profesionalna firma - nepracujeme s amaterskym softverom
                • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 21:24
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ja by som radsej isiel robit k tym amaterom do Sun-u :D
                  Debian. apt-get into it…
    • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 17:05
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Zavisi od toho ako dobre sa chces pochvalit, ze to ovladas. MS Office je najlepsi soft co Microsoft vyprodukoval(uz vidim jak ma tu teraz zacnu vsetci kamenovat :). Najviac je to vidno v databazach - MS Access vs. OO Base.
      • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 17:23
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ja si myslim to iste, akurat znegovane. access je najvacsi hnoj.

        (ale samozrejme zanedbavam take detaily ako bezpecnost a oddelenost od systemu)
        Debian. apt-get into it…
      • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:08
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        no asi nevies co je to databaza :)
    • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 19:25
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      z uzivatelskeho pohladu je rozdiel "iba" vo farbe ovladacich tlacidiel a ikoniek
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
    • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 19:50
      --   Návštevník
      napis ze ho ovladas na stredne pokrocilej urovni - pre pripad ze by od teba chceli nejake specificke funkcie o ktorych by si nevedel
      • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:21
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        tak sa nauci. viem si predstavit ovela horsie riesitelne klamstva...
        Debian. apt-get into it…
        • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:31
          --   Návštevník
          to je jasne ze sa nauci. ale ooo nie je 100% ekvivalentom mso takze nemoze napisat ze ho ovlada na 99-100% :-)
          • Re: open office a Ms office podobnost. 20.04.2007 | 20:34
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            nemusi vobec specifikovat. ked si pod tym niekto predstavi MSO, tak to je jeho problem :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: open office a Ms office podobnost. 21.04.2007 | 00:10
              Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
              Openoffice má niekoľko neduhov. Na desktope s WinXP mám verziu 2.1 a napíšem tam časť diplomovky. OK. V labáku je MSOffice a word a napíšem tam druhú časť a importujem nejaké dáta vo forme tabukiek. Tieto zmontujem dokopy pomocou Openoffice portable pod Win98 v labáku a uložím do .odt. Otvorím to na NB v Linuxe a Oo 2.1 a všetko je poprehadzované, grafy rozhádzané, text zmačkaný znaky cez seba, namiesto operátora energie je tam štvorček a podobne. Alebo napríklad stačí raz uložiť pekne upravený text do .doc (vyžaduje si to katedra fyzikálnej chémie, nie je to môj výmysel) pomocou Oo2.0 portable a pri druhom načítaní .odt , s ktorým som nič nerobil je všetko rovnako rozhádzané. Katastrofa.
              Fonty som nakopíroval z XP, takže aj moj linux by mal poznať Arial, Times... Ale nič z toho. Asi je kravina robiť to v troch rovnakych (roznych) programoch, ale je to nevyhnutne. Zjavne si Openoffice nerozumie sam so sebou. Nemožem ale nanucovať vedúcemu prechod na linuxovú platformu na počítači, na ktorom bežia ovládacie softy na prístroje len pod win. A to ešte v prípade keď doteraz nevedel, že nejaký iný kancelársky balík ako MSOffice vobec existuje :-)
              "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
              • Re: open office a Ms office podobnost. 21.04.2007 | 00:34
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ludia, to furt musite klikat na prve odpovedat ktore zbadate? naco sa to tu vlastne cleni? zrusme to
                Debian. apt-get into it…
              • Re: open office a Ms office podobnost. 21.04.2007 | 02:24
                ms office   Návštevník
                Pisat v MS Worde nieco na >2 strojoch je blbost. Word totiz formatuje text (aj) podla vystupnej tlaciarne. Ak teda ulozis na jednom stroji a na druhom nahras bude to inak vyzerat. A kombinovat to s OO tomu este prida. Mal by si si bud presadit pouzitie OO, alebo (na linux strankach to bude zniet blbo :) ukradnut si MS Word a pouzit ho. Ale aj tak to budes musiet nakoniec znova sformatovat....ak nechces .doc skus DocBook...