Problem s Internotom v KUBUNTU

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.04.2007 | 19:21
simonasambler   Návštevník
Dobry den
Chcel som si naistalovat podla vasho navodu internet na KUBUNTU 6.10 ale ked som chcel dat nainstalovat tento balik "eagle-usb-utils_2.1.1-2.1ubuntu1_i386.deb" tak mi vypisalo ze nemoze to nainstalovat a treba nainstalovat novy modul pre kernel alebo tak nejak . Neviete mi s tym pomoct please ..? diky
    • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 19:27
      ---   Návštevník
      podla akeho navodu?
      • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 19:31
        simonasambler   Návštevník
        sory, podla tohoto http://www.linuxos.sk/index.php?show=KnowledgeBase_show_entry&id=8
    • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 19:32
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      "nemoze to nainstalovat" a "....pre kernel alebo tak dajak" tu neexistuje. Nakopiruj tu co si robil, ako si robil a vypisy co vypisalo pri instalacii...
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 19:46
        simonasambler   Návštevník
        keby som vedel ako sa to kopiruje z linux na Windows tak to tam dam hned ale musel som si najst jededn navod tak sry
        Takze toto tam vypisalo

        Error: Dependency is not satisfiable: libc6

        Userspace tools for Eagle USB ADSL modems
        This package provides the userspace tools needed to use the USB ADSL modems featuring the Eagle chipset.
        This includes the Sagem F@st 800 modem.
        You'll need a kernel module to be able to use these tools.
        Such a kernel module can be semi-automatically compiled and installed if you install the eagle-usb-modules-source package and follow the instructions in /usr/share/doc/eagle-usb-utils/README.Debian.
        • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 19:49
          simonasambler   Návštevník
          A este to bolo presne vtedy ked som 2x kliko na balik eagle-usb-utils_2.1.1-2.1ubuntu1_i386.deb a potom som xcel dal install package ale to nebolo mozne vdaka tomu co som napisal v predoslom prispevku
        • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 20:02
          xxx   Návštevník
          nezda sa mi ,zeby instalator nevyriesil zavislosti.
          libc6 je v zdrojoch ,tak ho malo nainstalovat. Ten balik si stahoval z toho odkazu v navode? Pusti synaptic a daj ten balik hladat a nainstaluj ho klasickym sposobom (bez stahovania jednotlivych balikov).
          • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 20:07
            simonasambler   Návštevník
            Som zaciatocnik takze troxa podorbnejsie by sa to nedalo popisat ? inak dik
            • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 20:39
              ---   Návštevník
              v ubuntu je spravca balikov ,ktory sa vola synaptic ,najdes to v menu (neviem teraz presnu cestu ,lebo pri tom nesedim) ,ked ho pustis ,das ako prve vlavo hore Reload ,tym sa stiahnu zoznamy dostupnych balikov .
              Potom das hladat balik co chces instalovat , ked ho najdes ,kliknes nan pravym tl. mysi a vyberies instalovat , synaptic zrejme vyhodi okno ze treba k tomu este doinstalovat zavislosti , to odklepnes a nakoniec to nainstalujes.kliknutim na APPLY .
              Tymto by sa malo nainstalovat to co potrebujes + vyriesit zavislosti
              • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 21:05
                Avatar m4rtin.m   Používateľ
                pre diskutujucich, ktori vystupuju pod prezyvkou "xxx" a "---":
                synaptic neviriesil zavislosti preto, lebo internet na jeho pocitaci zatial nefunguje. preto nemoze stiahnut ani zoznamy balikov ani nic ine.

                simonasambler, vyskusaj toto:

                1) skus nainstalovat najprv balik eagle-data a az potom eagle-utils

                2) ak to nezaberie (niektory z tychto dvoch balikov alebo obidva sa nebudu dat nainstalovat),pokracuj dalej v navode ako by sa to podarilo. oni su potrebne len kvoli tomu, lebo sa v nich nachadza program (tusim stopadsl) - proste, internet ti pojde aj bez nich :-)

                vela stastia pri rozbehavani netu ... :-)

                • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 21:16
                  simonasmbler   Návštevník
                  Diky moc ale uz som to skusal pokracovat bez toho ale neslo to , nevedel najs mode a tym padom som tam nevedel zada an prihlasovacie meno a heslo . Pritom ako napisem prikaz "sudo stdsl.sh start" vypise ze no such file or directory (inak to je krok 8 v tomto navode (http://www.linuxos.sk/index.php?show=KnowledgeBase_show_entry&id=8 ) ked nasledne spustim "sudo pppoeconf" tak program nenajde ziadny modem

                  • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 22:33
                    Avatar m4rtin.m   Používateľ
                    > nevedel najs mode


                    mohol by si mi trochu blizsie objastnit?

                    k tomu no such file or directory, urobil si spravne body 4, 5 a 6?

                    v bode 4 vyskusaj namiesto:

                    sudo gedit /usr/sbin/stdsl.sh

                    sudo kate /usr/sbin/stdsl.sh

                    (v kubuntu sa pouziva textovy editor kate.)

                    p.s.: ja som videl ten modem funkcny v linuxe, takze usudzujem ze je mozne ho rozchodit :-)
                • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 22.04.2007 | 21:53
                  xxx   Návštevník
                  synaptic neviriesil zavislosti preto, lebo internet na jeho pocitaci zatial nefunguje. preto nemoze stiahnut ani zoznamy balikov ani nic ine.

                  moja chyba ,som si to neuvedomil
                  • Re: Problem s Internotom v KUBUNTU 25.04.2007 | 18:55
                    simonasambler   Návštevník
                    Uzsa mi podarilo naistalovat vsetky baliky ale ako som uz pisal pri bode 8 ked som zadal prikaz "sudo stdsl.sh start" vypisalo no such file or directory avsak ked som tam isiel normalne v prehladaci tak to tam bol, neviem preco to vypisuje ked tam ten SUBOR je .