Error - Dependeny is not...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.04.2007 | 16:23
Avatar sperow   Používateľ
Ked som sa snazil nieco instalovat v ubuntu 7,04 tak mi zakazdým vyhodilo takuto chybu error - dependency is not satisfiable: libqt3-mt (za tou dvojbodkou sa to menilo..ked som instaloval nieco iné)

poradili by ste mi co by som mal robit ? konecne prvé distro linuxu.. s ktorým som sa dostal na plochu :-) a zas musím riesit dalsí problém..
    • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 17:11
      ---   Návštevník
      ako si tie baliky instaloval?
      chyba ti v tomto konkretnom pripade balik libqt3-mt ,ktory je ale v zdrojoch , preto sa pytam ako si to instaloval ,lebo instalator by mal sam zavislosti vyriesit.
      • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 17:38
        Avatar sperow   Používateľ
        nepustilo ma to ani k instalácií.. a toto mi vyhodilo :-( som balícek spustil iba dvojklikom a toto mi vyhodilo :-(
        • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 17:52
          ---   Návštevník
          neviem aky je to balik ,co chces nainstalovat ,ale ubuntu ma na instalovanie (spravu) balikov synaptic. Najdes ho niekde v menu. Spusti ho ,daj vlavo hore obnovit , to nacita baliky zo servera a mozes instalovat.
          • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 17:53
            ---   Návštevník
            zabudol som, podmienkou instalacie je byt pripojeny do internetu :-)
            • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 19:38
              Avatar sperow   Používateľ
              no to viem.. ja chcem najprv rozbehat modem .. ale nan mi nejde nainstalovat ten modul.. :-( modem je Microcom ad2622+ chcem to robit podla návodu c je tu .. ale nejde mi nainstalovat ten "driver" je to balícek .deb
              • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 19:43
                ---   Návštevník
                je to sice zdlhave ,ale ak ti chyba nejaky balik z distribucie ,tak ho hladaj tu ,akurat si vyber aby to hladalo baliky pre feisty.

                Nechcem rypat ,ale co takto kupit nejaky lacny router a okamzite je po problemoch?
                • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 19:47
                  Avatar sperow   Používateľ
                  pri mojej IP je pohodlnejsie mat modem .. iba sa odhlásim z netu a zas pripojím a mam inu IP.. dobré na rapid.. pri routeri to robilo kamosovi kraviny.. aj na wine aj na ubuntu .. a aký balík myslís.. mne vyhodí pri kazdom pokuse o instaláciu .. takuto chybu.. ci idem instalovat operu, skype.. a pod :-(
                  • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 19:53
                    GeoRW   Návštevník
                    Potrebujes tento balik: http://packages.ubuntu.com/feisty/libs/libqt3-mt
                    Na tom odkaze co ti napisal vyssie je pole search tam si zadas vzdy to, co chce. Bacha na to aby si tam mal distribution: feisty
    • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 21:29
      Avatar sperow   Používateľ
      tak uz som nainstaloval ten "driver" na modem.. vsetko islo bezproblémovo ako je písané v návode na tejto stránke .. ale ked som prisiel ku kroku :
      8 ) Do prikazoveho riadku zadame:
      sudo stdsl.sh start
      sudo pppoeconf

      tak v tom prvom stdsl.sh start mi vyhodilo Fatal: failed to connect on socket :-( a zacalo vypisovat nejaké kliky háky :-(

      ak som dobre pochopil nemôze najst asi modem .. :-( ale teraz neviem preco.. ked som vsetko urobil podla navodu :-(
      • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 21:49
        ---   Návštevník
        nie je ubuntu ako ubuntu a pokial viem tak ten navod je pre u6.10 a ty mas 7.04 ,tam bude zrada.
        • Re: Error - Dependeny is not... 24.04.2007 | 23:05
          Avatar sperow   Používateľ
          a nevedel by si o nejakom navode na 7,04 ?