Citanie hodnôt z grafu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.04.2007 | 11:16
Flexon   Návštevník
Dostal som namerane hodnoty v grafickom zobrazeni (v grafe). potrebujem z toho grafu citat hodnoty na jednotlivych extremoch grafu. Subor je v XLS. Open office to nevie otvorit, ale otvori mi to ZositGnumeric. Graf sa normalne zobrazi, no hodnoty ako je to v MSoffice z neho citat nemozem, ako graf zvacsit a ako je mozne z neho odcitavat hodnoty? Dakojem
    • Re: Citanie hodnôt z grafu 27.04.2007 | 20:50
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Ak je súčťasťou toho dokumentu tabuľka s nameranými dátami, stačí ich skopírovať do Openoffice a tam vytvoriť buď vlastný graf, alebo proste nechať ho nájsť extrémy vo zvolenom intervale.
      Ak tá funkcia zjavne nie je prostá a namerané body máš " fitnuté " povedzme polynómom 3. stupňa a známe koeficienty, môžeš extrémy tejto funkcie zistiť z koeficientov toho polynómu analyticky. Teda urobíš 1. deriváciu tej funkcie, položíš rovnú nule a z toho získaš stacionárne body, tie preskúmaš 2. deriváciou daného polynómu, či ide o max., resp. lokálne min. atď.
      Ak ti však ide len o grafické riešenie, resp. nemáš tabuľku nameraných dát, doporučil by som ti na tom grafe zmeniť mierku, popridávať čo najviac pomocných čiar, aby sa to ľahko odčitovalo a potom pozvačšovať, a ak sa to nedá ani editovať, potom to sejvni ako obrázok a ďalej pracuj s tým. Ale to už by malo byť krajné riešenie.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Citanie hodnôt z grafu 28.04.2007 | 23:35
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      caf

      ak máš prístup k zdrojovím dátam tak odporúčam nejaký sott spomenutý v tejto diskuzii:

      http://www.linuxos.sk/forum/8312/index.html

      "s klikacim GUI: QtiPlot, Kpl - tie by mali by podobne ako je Origin"

      tomolc
      tomolc