zmena harwareu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.04.2007 | 12:31
gnipet   Návštevník
zdravim mam taku otazku,
mam linux server a chcel by som zmenit uplne hardware teda dat ho na inu masinu. Bolo by to mozne bez komplet preinstalovania linuxu? chcel by som to urobit tak aby som tam prehodil disk pripadne nieco prekompiloval (jadro a tak). Da sa to? ak ano moze mi niekto povedat ako na to?
Dakujem.
    • Re: zmena harwareu 27.04.2007 | 13:40
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Ja som to robil asi pred rokom s Gentoo. Jediná vec, ktorú som musel urobiť, bolo jemne prekonfigurovať a porekompilovať jadro kvôli zariadeniam (sieťovka, grafika...). Ostatné išlo bez problémov.
    • Re: zmena harwareu 27.04.2007 | 13:57
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      pokial mas distribucne jadro (486? 686? ak nejdes na starsi pocitac v pohode) tak len prehod disk. preinstalovavat urcite nemusis, nieco prekonfigurovat mozno hej...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: zmena harwareu 27.04.2007 | 23:24
      gnipet   Návštevník
      tak je tam RH nejaky moze mi niekto nacrtnut strucny navod ako na to?
      • Re: zmena harwareu 21.09.2007 | 23:25
        peto   Návštevník
        poradi mi niekto?
        dakujem
      • Re: zmena harwareu 22.09.2007 | 01:22
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Nejaky RH je dost siroky pojem na to, aby sa dalo poradit nieco rozumne.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 10:11
          gnipet   Návštevník
          R.H 8 je tam prehodil som to a nenaslo mi to sietovku a neviem co este asi bude fakt najrozumnejsie prekompilovat jadro a hned neaku vyssiu verziu, ale ja som to v zivote nerobil nemozte mi niekto poradit ako na to pripadne co by ste vy odporucali alebo ako to riesili?
          Dakujem
          • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 10:26
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            co tak nahodit tam nieco novsie a pekne nacisto? priamo nejaku distribuciu s novsim jadrom?
          • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 10:30
            WlaSaTy   Návštevník
            ahoj gnipet

            verzií RH8 bolo viacej ale akú máš vôbec tú sieťovku? no nič, asi to necháme tak. že?
            • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 10:42
              gnipet   Návštevník
              a nie je to bez tak jedno aku presne mam distribuciu prebral som to po niekom, ja tam okolo 200 mailov kde nemam hesla, da sa preniest heslo na iny komp keby som to nanovo nahodil ?
              ako je to vlastne s prekompilovanim jadra? je to masina DELL kde ak by som nahodil ten isty linux nanovo secko najde, nemalo by to najst aj teraz? alebo ako to je?

              dik
              • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 10:44
                gnipet   Návštevník
                preco by sme to mali nechat tak :-D nece sa ti rozpravat s aso mnou? :-D
                • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 11:16
                  gnipet   Návštevník
                  nemate chlapci nejake odkazy ako sa prekompiluje jadro akosi nemozem najst nic zmysluplne
                  asi nemam dobreho dunca
                  • Re: zmena harwareu 24.09.2007 | 16:41
                    WlaSaTy   Návštevník
                    článkov ohľadne kompilácie jadra je dosť ale vzhľadom na vek RH8 budú použiteľné len z časti a aj to orientačne. Teda pokiaľ budeš chcieť preložiť nové jadro kvôli novému hardware ktorý nie je podporovaný v dodávanom jadre.

                    Ale povedzme si to tak. Má zmysel hrať sa ak nie je podporovaná verzia danej distribúcie? ak sa jedná o produkčný server, tak Ťa čakajú krušné chvíle a radšej si priprav inštaláciu nového OS na novom stroji (s novou IPkou a hostname) a postupne tam skúšaj rozchodiť bežiace služby. Až nakoniec ak to pôjde sa oplatí rozmýšlať nad fyzickou migráciou.